Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg lehetne valósítani egy...

Meg lehetne valósítani egy ilyen operációs rendszert?

Figyelt kérdés

Nos. Ez egy vízió, egy elképzelés, de lehet filozófiálásnak is mondani.


Nos. Az alap elképzelés, egy linux kernellel futó windows-os programokat és driver-öket támogató rendszer lenne.


Az egész alapvetően egy minimal linux rendszerre épülne. Lehetne teljes asztali linux is, csak akkor ugye meg kellene oldani olyan problémát hogy az X window system-et, meg jó néhány programot át kéne írni hogy a windows-os driver-öket használja. Ebben az elképzelésben maradjunk mondjuk egy minimal linux-nál.


Az illesztés az olyan lenne, hogy lenne egy kernel modul, ami be tudja tölteni a windows-os részeket, és a windows dll-ek, meg maga az ntoskrnl is hogy egyből tudja hívni a linux a kernelt. És nem úgy lenne megoldva mint a wine, hogy a windows exe hívja a wine server-t, az átadja a hívást egy lib-nek, ami meg hívja a rendszert.


Ugyan így a driver-öknél. Hogy a driver hívja a maga kis dll-jeit, az meg a linux szervert.


A mappázást úgy képzelném el, hogy a gyökérkönyvtárba plusz egy mappa, ami a windows-os fájlokat tartalmazza. Abba lenne a rendszer mappa, a két program files, stb. A felhasználó kezelés, meg a biztonsági rész teljesen a linux-é lenne.


A grafikus felület windows szerű lenne. Így könnyebb kompatibilitást biztosítani a grafikus, hang meg minden féle driver-ökkel. De persze jobb, átszabhatóbb, esetleg cserélhető grafikus felülettel lenne ellátva.


Bejönne persze egy új terminál is, ami egy linux-os terminál emulator lenne, és a linux rendszert lehetne vezérelni, akár rendszergazdaként is. És persze egy exe program lenne.


Hogy miért lenne jó, valószínű gyorsabb program futtatás egy nyilt forráskódú rendszeren, egy (remélhetőleg) stabil kernelre épülne az egész, teljes körű driver kompatibilitás.


Hogy miért lenne rossz? A linux jópár előnyét el kellene dobni.


Ez csak filozófia, egy mi lenne ha. Mindenki véleményére kíváncsi vagyok. És tutom. Lehet megvalósíthatatlan, mert ha lehetne akkor meg lenne valósítva (vagy nem), de ettől tekintsünk el. Bár a technikai részekbe is bele lehetne merülni.


2020. jún. 14. 20:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a ReactOS nem hamvába holt ötlet.

Jelenleg az NT5 kernel szintű kompatibilitás a fő cél, ez magában foglalja a Windows 2000-et, XP-t és a Server2003-at. Ezzel egész jól állnak a srácok.

De már tartalmaz NT6 (Vista, Win7, stb.) kompatibilis részeket is a rendszer, úgyhogy jó pár mai program elfut rajta. Egy ilyen light Windowsnak még jó lehet, bár tény, hogy elég lassan fejlődik.


>> [link]

2020. jún. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#10 köszi a tippeket. Meg lesz, mert érdekel a téma. És gondolom még tanulmányozzam Andrew Tannenbaum minix-ét is. Amúgy a kernel architektúrákat kb ismerem. Már ami a monolitikus, moduláris kerneleket illeti. Persze nem elég. De utána olvastam ennek a kérdésnek az apropóján a windows és linux alapú rendszerek felépítésének. Meg persze a windows nt kernel felépítésének. És tényleg köszönöm a hasznos tanácsokat.
2020. jún. 17. 10:20
 13/14 anonim ***** válasza:

Haiku OS ?

[link]


Semmi köze se a windows-hoz se a linux-hoz. ;)

2020. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Alex Fly ***** válasza:

A magam részéről akkor már inkább egy windowsos "GNU" projektet tartanék értelmesebbnek...

Ebből egy idő uták összejöhetne egy kvázi 100%-ban Windows-kompatíbilis, opensource OS.

2020. szept. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!