Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pythonban körgyűrűt hogy...

Pythonban körgyűrűt hogy lehet kitölteni?

Figyelt kérdés
Hogy lehet úgy kitölteni egy körgyűrűt, hogy csak maga a körgyűrű van kitöltve, a közepe nem?

#programozás #Alakzatok kitöltése
2020. máj. 13. 13:10
 1/7 A kérdező kommentje:
3.8-as verziót használok, win10-es oprendszerem van
2020. máj. 13. 13:11
 2/7 anonim ***** válasza:

Oké, de milyen modult használsz?

pyTurtle? pillow? pyGame?


Nagy általánosságban:

* vagy a kőrgyűrűt mint egy vastag vonalú kőrt kezeled

* vagy rajzolsz egy nagyobb adott színnel kitöltött kőrt és abba egy kisebb, fehér színnel kitöltöttet

2020. máj. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Python Turtle


Az első nem jó, mert azt szeretném, hogy más legyen a vonalszín és a kitöltés színe.

A második sem jó, mert úgy kéne, hogy a belső kör ne legyen kitöltve, sőt, látni lehessen, ami alatta van. Az úgy nem jó, hogy a háttérszínnek megfelelő színnel kitöltjük a belső kört, vagyis tulajdonképpen megoldás lehetne, de én nem így szeretném.


Megpróbálkozok azzal, hogy különböző vonalvastagságú és színű köröket rajzolok egyre kisebb átmérővel, talán az jó lesz.

2020. máj. 13. 14:43
 4/7 anonim ***** válasza:

"Az első nem jó, mert azt szeretném, hogy más legyen a vonalszín és a kitöltés színe."

Akkor csinálsz 3 kőrt:

1. kőr a kőrgyűrű belseje: aminek vastagsága a kőrgyűrű külső és belső sugarának különbsége; sugara pedig a kőrgyűrű belső sugara + az előbb említett vastagság fele, színe meg a kőrgyűrű kitöltési színe

2. kőr a kőrgyűrű külső körvonala, aminek sugara a kőrgyűrű külső sugara, vastagsága meg valami neked tetszően vékony, színe meg a kőrgyűrű körvonalának színe

3. kőr a kőrgyűrű belső körvonala, aminek sugara a kőrgyűrű belső sugara, vastagsága meg valami neked tetszően vékony, színe meg a kőrgyűrű körvonalának színe

2020. máj. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Miért hosszú ő-vel írod?


Egyébként a különböző körvonalas módszert én is így gondoltam.

2020. máj. 13. 17:51
 6/7 anonim ***** válasza:

"Miért hosszú ő-vel írod?"

Automata helyesírás-ellenőrző. ;/

2020. máj. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ.
2020. máj. 13. 20:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!