Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozásra használt...

A programozásra használt felületet miért mondják Fejlesztői Környezetnek?

Figyelt kérdés
Sok esetben az elejéről kezdik írni a programot, és nem pedig továbbfejlesztik. A Fejlesztői Környezet úgy hat, mintha már egy meglévő programot fejlesztenénk tovább. Nem kukacoskodni akarok, igazából így is érthető miről van szó, csak kicsit olyan pontatlannak tűnik a megnevezés (nekem).
2020. márc. 22. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Mikor az elejéről kezdik írni, akkor a 0-ról fejlesztik tovább.
2020. márc. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Magyarul fejlesztésnek mondjuk a developmentet és az improvementet is. A development (ki)fejlesztés, az improvement (tovább)fejlesztés. A fejlesztői környezet az development environment, azaz amiben (ki)fejleszted a szoftvert.
2020. márc. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tabaki ***** válasza:
63%
A számítástechnikának megvannak a maga szakkifejezései, amelyek nem mindig követik a szavak hétköznapi alkalmazásának a logikáját, és éppen az újszerű használatukkal érik el, hogy ez a nem is olyan régi tudományág egyáltalán magyarítható legyen. Lehet úgy gondolni, hogy a jó cél érdekében sem szép dolog a szavakat az eredeti jelentésükből kiforgatni, de ez van, és nem biztos, hogy elvetendő megoldás. Valamikor az ősidőkben még olyasmin mentek a viták, hogy magyarul a komputer vagy a kompjuter szó lenne inkább a helyénvaló, ehhez mérten én teljesen meg vagyok elégedve azzal, hogy mára a számítógép (vagy csak gép) terjedt el helyette, akkor is, ha ennek ugyanígy bele lehetne kötni a pongyolaságába. Ma már több okból – mint az angol nyelv szélesebb körű elterjedése, illetve a folyamatosan felbukkanó egyszerű hangzású, de magyarul bonyodalmasan körülírható jelentésű angol szakszavak tömege – általában nincs is igény arra, hogy mindenre találjunk magyar magyar megfelelőt, de ha ez némely esetben mégis bekövetkezik, szinte bizonyos, hogy a magyarítás nem fogja lefedni az eredeti fogalom minden árnyalatát. Meg vagyok róla győződve, hogy van, a ki a „programozásra használt felület” meghatározásra is elégedetlenül szívja a fogát, és értelmes érvekkel tudná alátámasztani, hogy a „fejlesztői környezet” minden gyengesége ellenére is miért sokkal szerencsésebb. Ide (érted, IDE, höhö) tartozik még, hogy a magyarítás alapjául szolgáló angol számítástechnikai kifejezések értelme sem okvetlenül azonos a hagyományos jelentésükkel.
2020. márc. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a lájk :)
2020. márc. 22. 22:30
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

A programozói szakzsargonban fejlesztésnek hívják egy szoftver (-projekt) teljes létrehozását. A "programozás" önmagában jelenthet akár "csak" kódolást is, de a fejlesztésbe többek között már a specifikáció összeállítása, tervezés, vagy a tesztelés, karbantartás is beletartozik, tehát egy tágabb fogalom.

Nem kell szó szerint érteni, mert a magyar "fejlesztés" nem pontosan fedi az angol "development" szó mögötti fogalmat, mégis az angolból vettük át, egyenesen fordítva. Használd úgy, mint egy szakkifejezést, az adott szakterületen nem fogják félreérteni.


[link]

[link]

2020. márc. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%
De más területen is mondják, hogy pl. kifejleszt egy új technológiát, eljárást, stb., akár nulláról is.
2020. márc. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:
15%

@#6:

De látod, akkor te is igényled a „ki” igekötő használatát, amely jelzi, hogy nem egy már meglévő dolog (tovább)fejlesztéséről van szó, vagyis pont annak a „problémának” húzza ki a méregfogát, amelybe Kérdező beléakadt. Szerintem egyszerűen csak le kell nyelni, hogy a megszokott szavaink speciális területekre némiképp módosult jelentéssel kerülnek át, ennek fejében viszont tágabb értelmezési keretet kaphatnak.

2020. márc. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%

"te is igényled a „ki” igekötő használatát"

Igen, ebben mondjuk van valami, de a lényeget tekintve egyetértünk.


Egyébként mi ez a nagy lepontozás hullám? :)

2020. márc. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tabaki ***** válasza:
20%
Nem biztos ám, hogy a lepontozáshullám mögött értelmes magyarázatot kell keresned. Állhat ott egy kretén, aki nem hagyta, hogy segítsünk neki, aztán most így akar törleszteni, de a hetvenes IQ alatti tartományban tevékenykedő tréfamesterek csínytevései is pont így néznek ki. Szerintem nem érdemes feszegetni az okokat, ezek a boldogtalanok nincsenek abban a helyzetben, hogy elmondják. Betömött szájú, mozgásképtelen Láthatatlan Emberként az egyetlen kommunikációs lehetőségük, hogy az orrod alá büdösítsenek. Ez nem valami árnyalt kifejezésmód, de legalább megkönnyebbülnek tőle. A legtöbb, amit tehetünk, hogy egyáltalán észrevesszük a jelenlétüket. Én abban is szilárdan hiszek, hogy az irántuk érzett szánalom jóváíratik az életem könyvében, és ez bizony jól jöhet még, amikor bekövetkezik az elkerülhetetlen, és el kell számolnom a mennyei ítélőszék előtt...
2020. márc. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!