Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehet, hogy hamar döntöttem,...

Lehet, hogy hamar döntöttem, de érdekel a programozás, és villamosmérnökire adtam csak be?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén felvételizek, már van érettségi, így idén szintemelőzök infóból,és ott ugye van programozás, és ahogy elkezdtem eléggé érdekelne a dolog, és szerintem jól is megy(érettségi szinten)

Nagy hátrány,ha villamosmérnöki programozás érdekel, illetve ezt a szakot összelehet valahogy párosítani a programozással úgy,hogy maga a villamosságrésze ne vesszen oda?

Van ebben ráció?


2020. márc. 22. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ. Ha van közös tárgy, akkor áthozható. De ha nincs, akkor nulláról kezded. De amikből levizsgáztál már villamosin, azok megmaradnak papíron. Így leközelebb folytatnád, akkor jóváírhatod, feltéve ha nem változik azóta a kurzus kódja-módja.


De mivel benne vagy mára felső oktatás rendszerében, innentől szerintem könnyedén tudsz váltani. Én anyagmérnökiről mentem át infóra 1.5év után.

2020. márc. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elvileg felvehetem a másik tárgyakat, ezt kérdeztem is nyíltnapon.
2020. márc. 22. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen mindegy, milyen szakot végzel, egyetemen nem fognak megtanítani programozni. Magadtól kell összeszedned annyi tudást, ami az első munkahelyedhez elég.
2020. márc. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Én is a #3-as véleményén vagyok. Villamosmérnökin válassz olyan szakirányt, ahol komolyabban van jelen a programozás (automatizálás, távközlés, mechatronika, ami az adott egyetemen szóba jöhet), illetve választható tárgyakból is válassz oda kötődő tárgyakat, magát a programozást pedig fejleszdd magadtól. Ha tényleg tetszik és nem csak fellángolás, akkor simán el tudod érni azt a szintet, mint aki eleve olyan szakon kezd.
2020. márc. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én most írok szakdogát villany BSc-n (BME), gyakorlatilag csak programozok. Beágyazott és irányítórendszerek szakirányon vagyok. Alapszinten mindenki tanul 1 évig programozni C/C++/asm, illetve tanulunk analóg és digitális elektronikát (technikát). Utóbbinál van mikroprocesszor-programozás is.

Szakirányon van 3 közös tárgy, amiből egy inkább hardveres, egy inkább szoftveres, de mindkettő alapvetően mikrokontrollerekről szól. A harmadik PLC-programozással és szenzorokkal foglalkozik.

Ágazaton én beágyazott információs rendszereken vagyok, itt van még beágyazott operációs rendszerekkel és számítógép-hálózatokkal foglalkozó tárgy is.

Szóval programozás van bőven, ha nem akarsz nagyon hardver (hw) irányba menni, akkor is lesz fogalmad az ilyesmikről. Ha nem akarsz, akkor nem kell neked hw-t tervezned, lehetsz pusztán szoftveres.

Ha van még konkrét kérdésed írj!

2020. ápr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!