Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Munkahelyeken mennyire lehet...

Munkahelyeken mennyire lehet használni funkcionális nyelvi elemeket?

Figyelt kérdés

Most tanuljuk egyetemen a funkcionális programozást, és nekem nagyon tetszik, szeretném minél többet használni.

Legutóbb a reguláris kifejezések adtak ilyen aha érzést, hogy mennyivel könnyebb velük megoldani egy csomó olyan problémát, amikkel rengeteget szenvedtem annak idején gimiben.


Viszont azt mondja a tanár, hogy a hagyományos programnyelvekhez szokott programozók sokszor idegenkednek tőle. Munkahelyeken általában hogy viszonyulnak hozzá, ha valaki funkcionális old meg problémákat? Ott ugye az is szempont, hogy más is kiigazodjon a kódomon. De ha a többiek nem járatosak benne, akkor lehet gond, nem?



2020. márc. 3. 21:34
 1/9 A kérdező kommentje:

Sőt, a kérdést ki lehet terjeszteni.

Általában is érdekelne, hogy egy melóhelyen szabadon használhatóak-e vajon magasabb szintű nyelvi eszközök, olyanok is, melyektől sokan idegenkednek, vagy megkötik az ember kezét ilyen szempontból?

2020. márc. 3. 21:48
 2/9 anonim ***** válasza:

:D Majd ha belemélyedsz a "micro services" világába, akkor az fog megfogni.


Amúgy feladat, projekt és szoftver architektúra függő.

2020. márc. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Viszonylag ritka az, ahol tisztán funcionálisan programoznak. De az idevágó nyelvi elemeket (lambda function stb.) előszeretettel használnak.

Hátránya, hogy marha nehéz sokszor debuggolni.

2020. márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Amúgy nem vagyok híve annak, hogy a lehető legtömörebb kódot írjuk. A tanár mutatott eléggé agyzsibbasztó példákat lambdák, magasabbrendű függvények, egymásba ágyazott map/filter/fold és list comprehension használatával, ahol kb 20 sornyi programkódokat rövidítettünk egyetlen sorba. Én az áttekinthetőség kedvéért ezt azért lazábbra venném. Az arany középutat érdemes megtalálni szerintem.


#3: A debuggolásra elég jó tesztelési ötleteket mutatott a gyakorlatvezető. A lényeg, hogy tesztelésben is kreatívnak és előrelátónak kell lenni, éppúgy, mint a kódolásban.

2020. márc. 3. 22:52
 5/9 A kérdező kommentje:
Sokáig amúgy én is idegenkedtem a funkcionális programozástól, úgy, hogy azt sem tudtam, hogy mi az. Pusztán azért, mert az egyetlen ember, akit ismertem ezen a területen (egy Haskell-programozó) roppant ellenszenves volt. Szerencsére sikerült ezen túllendülnöm. :)
2020. márc. 3. 23:01
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Melóhelyen a csapat által felállított processzeket kell követned, amibe junior programozóként nem sok beleszólásod lesz, max javaslatot tehetsz. Értsd: mivel a programozók csapatban dolgoznak, nem csinálhatod, amit szeretnél, tetszik vagy sem.
2020. márc. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6: Ilyen szinten részletekbe menően előírják, hogy mit hogyan kell csinálni? Nem úgy hangzik, mintha nagy teret adnának a kreativitásnak.

Szóval, gyakorlatilag azt mondod, hogy nem érdemes "túlképzettnek" lenni egy gyakornoki pozícióhoz? Mert az csak frusztrációkhoz vezet?

Mert ebből úgy tűnik, hogy jobban járnak azok, akik nem veszik ennyire komolyan az egyetemet, és szabadidejükben könyvek, online kurzusok meg hobbiprojektek helyett inkább elmennek részmunkaidős gyakornoknak.

2020. márc. 4. 09:39
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez bennem is felmerült egyébként, hogy minél többet dolgozok itthon egyedül, annál nehezebb lesz később csapatban.

Csináltunk ugyan hobbiprojektet közösen is, de ott is az volt, hogy igazából mindenki ment a saját feje után, aztán összefésültük a tök különböző stílusú kódjainkat.

2020. márc. 4. 09:44
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A projectekben coding guideline van, ezt kell követni.

Hogy ez mennyire szigorú az projectfüggő.


Amúgy az a szitu, hogy kezdőként lehet nagy elméleti tudásod, de arról nincs gyakorlati tapasztalatod, hogy a dolgoknak hosszú távon egy valós projectben milyen hatása van. Így azt javaslom, hogy az elején ne okoskodj, próbálj tanulni. Később ahogy egyre többször bizonyítod a tudásodat, úgy lesznek egyre inkább kíváncsiak a véleményedre. Ilyenkor tehetsz kultúráltan javaslatokat, de ekkor se legyél túl erőszakos.

A helyzet az, hogy azt hiszed rengeteget tudsz, pedig csak most gyűjtöd a belépéshez elegendő tudást, ami jól is van. És ha szorgalmasan tanulsz tovább pár év alatt jó szakember válhat belőled, akinek adnak a véleményére.

2020. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!