Ha mérnökinfo BSc-t tanulok, azzal ugyanúgy el lehet helyezkedni programozóként, mint a programtervezőivel?
Nem kapsz használható tudást?
Ezt csak azok mondják, akik nem végeztek egyetemet.
Azért ég és föld az, hogy egy tanfolyamot vagy egyetemet végeztél.
Kapsz használható tudást egyetemen. Nagyon sok hasznos dolog van.
Rengeteg olyan tananyag van, amit egyedül sose tudnál megtanulni! És azért a tananyag 70%-t használni fogod. Ezekre épül minden, és ha ez nincs meg akkor nem fogsz tudni semmit.
Lásd pl: elmész ipari robotokkal foglalkozni, mondjuk az audihoz. Csak egyetemen tudod megtanulni. Fel se vesznek anélkül, hisz sehol máshol nem tanulhattál ipari robotokról, azok programozási módszereiről, munka tér tervezésről.
Lehet 1 - 1 meghírdetett programozói állásra felvesznek, de ha mondjuk két jelentkező van. Ugyanolyan tudással, de az egyik egyetemet végzett a másik csak egy 3 hónapos prog tanfolyamot az interneten keresztül, akkor vajon kit fognak felvenni? Na ugye. Azért 3.5 év anyagát vagy esetleg még hozzá csapva egy msc-t, nem lehet kiváltani egy progmaster és társai tanfolyammal, ami pár hónap alatt lezavarható. Ezt remélem Te se gondolod komolyan.
Nézz meg pár álláshírdetést: felsőfokú tanulmányok az alap követelmény, ezenkívül már mindenhol elvárnak 1 - 3 év munkatapasztalatot. Szóval egyetem mellett érdemes, valahol gyakornokként dolgozni, akár ingyen is.
Nemtudom, hová jártál, de nekem mérnök infon: C++ első félév, C++ második félév, C# 3. félév, C# wpf,winform 4-5 félév. Emelett 3 félévig adatbázis, mysql, oracle, linuxon bash, és shell. Java 1 félévet volt. 2 félév webprog (php,js,html,css)[mondjuk ezt nem tartottam hasznosnak nem is szerettem].
Ezenkívül plc, robotok, micro c; stmf4 et is programoztunk, de az C,
Architektúrán volt assembly 2 félévig. Az kőkemény volt.
Linuxot konfigurálni könnyű.
Komplex számok hasznosak, jó ha tudod, rengeteg olyan feladat van, ahol kellenek. Például a jelfeldogozasba.
Nem tudom hol voltál, de minden egyetemen többet tanulsz annál amit leírtál.
A probléma szerintem ott gyökerezik, hogy amikoe tanultad akkor egyáltalán nem érdekelt és nem tartottad hasznosnak. Pedig minden épül mindenre és minden hasznos. A felsőoktatás az egyetlen ami nincs szétbarmolva a kormány által..vagy legalabbis a tematika.
#7 Akkor lehet, hogy van kivétel, csak én nem tudok róla. Amit felsoroltál, annak mi az Óbudain a negyedét sem tanultuk. A komplex számokat csak példának mondtam, a lényeg, hogy még matekot is többet tanultunk, mint informatikát. Nem is beszélve a közgázról, az minden félévben volt.
Akkor sem érdekelt és nem is tartottam hasznosnak, ez igaz, de kb. 10 éve dolgozom, és az egyetemen tanultaknak kb. 1%-át hasznosítottam.
Hát nem tudom. Pedig nem budapesti egyetemre jártam. Bár lehet ez is az oka. Vidéken vannak inkább a gyárak. Lásd győr audi, kecskemét merci..stb.
Szóval vidéken lehet gyakorlatorientáltabb, és a cégek is nyomják bele a pénzt. Például Kecskememéten a merci rengeteg pénzt fektetett az egyetemre, de inkább a jármű mérnököknek jó ez.
De érdekes, az elmondottak alapján, hogy nálatok ilyen volt.
Én mai napig hasznosítom azt amit tanultam. Nagy részét persze. Ilyen humán ismereteket meg közgáz stb persze nem. Azokra nem is tanultam. Puskázás volt. Ezek tényleg lényegtelen tárgyak voltak. Helyette simán lehetett volna még más. De elvileg ezt is jó tudni, ha vállalkozol...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!