Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Weboldal. Görgetés kikapcsolása?

Weboldal. Görgetés kikapcsolása?

Figyelt kérdés

Elkezdtem készíteni egy weboldalt. Még nincs rajta semmi csak egy háttér és egy navigációs(menü) sáv. Először a menü sávot csináltam meg, eddig rendben volt. Aztán miután hozzáadtam a háttérképet, már lehetett görgetni(pont annyit mint a navigációs sáv). Mivel nem lesz sok minden az oldalon(most még semmi), ezért nem szeretném ha lehetne görgetni. De lehet :( És nem tudom miért. Pont annyival lehet lejjebb menni mint a menü sáv.


[link]


Előre is köszönöm a segítséget!



2020. febr. 4. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hint: A "bg" div pont akkora, mint a képernyő magassága, igen ám, de felette még ott van külön egy menüsáv is!
2020. febr. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Argloss ***** válasza:
76%

Ki lehet kapcsolni a görgetést, csak ne felejts majd el gondolni a kisebb kijelzőkre is...


[link]

2020. febr. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Még annyi lenne a kérdésem, hogy szeretnék csinálni egy címet az oldalam tetejére. Azt hiszem headernek hívják. Bárhogy próbálom, <h1>-el vagy <header>-el, egyik sem látszódik. Azt szeretném hogy a menü sáv felett legyen. És az megoldható hogy ugyan az legyen a háttér a headerben mind a body-ban?

2020. febr. 7. 16:12
 4/8 anonim válasza:
64%
Ha egy headinget szeretnel, azt megteheted a <h1>, <h2>, <h3>, <h4>, <h5>, <h6> tagekkel. Ha középre is szeretnéd igazítani, akkor például: <h1 align=“center”>Cím</h1>. Ha azt szeretnéd hogy a menu sav felett legyen, akkor pontosan a <body> tag ala ird be a headinget.
2020. febr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Argloss ***** válasza:
64%

Ha nem szeretnél tekintettel lenni a sorrendiségre, akkor érdemes ránézni a grid-es felépítésre:

[link]

2020. febr. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A background divet egyszerűen position:fixed; -re állítsd, majd z-index:-1; És nincs több gondod ezzel.

minden mást tegyél egy konténerbe, és annak legyen a max-height:100vh;

Sakkmatt (=

2020. ápr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
írhatsz rá még overflow: hidden hidden; parancsot is.
2020. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kéred (= demonstrálok neked szívesen több változatot is (=
2020. ápr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!