Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Új vagyok a témában. Szeretném...

Új vagyok a témában. Szeretném gyakorolni a Programozást és a Turbó Pascalt ajánlották. De nem viszi a windows 10. Mondták kell hozzá Dos a dosbox-oldalról ha letöltöm az Installert az jó lessz hozzá?

Figyelt kérdés
2020. jan. 28. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül egy 40 éves szoftvert szeretnél használni?

Tölts le egy Lazarust inkább.

2020. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Hát a turbó pascal egy ősrégi nyelv, inkább a pythont ajánlanám kezdonyelvnek. Sokkal jobb.
2020. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

A turbo pascal nem megfelelő. Egy 16 bites, korlátos, öreg cucc.

A freepascalt töltsd le inkább.

A lazarus még túl sok volna neked. Azt majd akkor, ha a freepascalban szerzett tudásod túlmutat egy hello world alkalmazás megírásánál.


A pythont is hanyagold. Nem részletezem miért.

2020. jan. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

1. A Turbo Pascal nem nyelv, hanem fejlesztőkörnyezet

"Turbo Pascal is a software development system that includes a compiler and an integrated development environment (IDE) for the Pascal programming language running on CP/M, CP/M-86, and DOS. "

[link]

a nyelvet magának Pascalnak hívják.


2. Egy nyelv használhatóságát nem a kora határozza meg. A C-nyelv például 48 éves ( [link] ) a C++ 35 - mégis az elterjedtebb nyelvek között vannak:

[link]


A Pascal-t kifejezetten a programozás oktatására találták ki. Bár eljárt felette az idő, de a mai napig kedvelt tanulónyelvként/hobbiprojektekhez (de a mai napig fejlesztenek vele üzleti alkalmazásokat - az Embarcadero a mai napig fejleszti a Delphit: [link] ).


3. Fejlesztőkörnyezetnek tényleg javasoltabb a Free Pascal (ez konzolos, parancssoros felületű, hasonlít a DOS-os Turbo Pascalra) vagy a Lazarus (ez meg grafikus felületű, hasonlít az előbb említett Delphire).

Mind a kettő ingyenes és nyílt forrású:

* [link]

* [link]


4. A Python is egy jó választás - "újabb" (30 éves: [link] ), interpretált (szóval nem kell exe-t fordítani, majd azt futtatni, hanem van interaktív parancssor, amibe benyomod a "parancsokat" és egyből látod az eredményt) sok tananyag érhető el hozzá és egy kissé elterjedtebb az iparban

2020. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"1. A Turbo Pascal nem nyelv, hanem fejlesztőkörnyezet"


Hát igen. Így jár az, aki a wikipédiáról "okosodik".

A turbo pascal egy programozási nyelv. A pascal nyelv egyik dialektusa.

2020. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

#5: Téves.

A Turbo Pascal nem önálló nyelv (lásd a belinkelt Tiobe listát, ott is Object Pascal szerepel - vagy ott a Github felmérése: [link] ).

2020. jan. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

"A Turbo Pascal nem önálló nyelv"


Miért púpozod a hülyeséget?

A turbo pascal a pascal nyelv egyik változata, amelyben, egyebek mellett lehetőség volt olyan dolgok megvalósítására is, amelyet a pascal Wirth féle definíciója nem tartalmazott. Ilyen volt pl. az inline assembly.


Az meg küln vicc, hogy te mindenféle adhoc statisztikákra hivatkozol, meg kevered, kutyulod a nyelvet egy másik dialektussal (object pascal) amely még paradigmájában, eszközkészletében is lényegesen eltér a másiktól.

2020. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én imádtam a Turbo PAscalt, és egyébként nagy retrós vagyok, de ezzel együtt sem gondolom, hogy egy antik cuccon kéne tanulnod, amikor van vele 99%-ban kompatibilis, modern kiváltója, amiben mondjuk a 64 kilobájtos szegmensméretekkel sem kell szívnod. Persze, TP-n is ugyanúgy meg lehet tanulni programozni, de én azt mondom, hogy inkább szedj le egy Free Pascalt! ( freepascal.org ) Vagy ha grafikus felületű alkalmazásokat is akarsz írni, akkor egy Lazarust! Mindkettő folyamatosan fejlesztett cucc, és ráadásul ingyenes! És multiplatform, tehát Free Pascalt tudsz telepíteni Windowsra, még DOS-ra is, Linuxra, FreeBSD-re, sőt, még ARM-architektúrájú Linuxokra is.
2020. jan. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!