Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom Java-ban egy...

Hogyan tudom Java-ban egy adott idő után betölteni az előző weboldalt?

Figyelt kérdés
A funkció egyszerű: Van egy oldalam. Szeretném, ha X másodperc után a böngésző visszamenne arra az oldalra, ahonnan a felhasználó jött. Új oldalt betölteni tudok META tag-gel, visszamenni tudok a "javascript:history.go(-1)"-el. Hogy lehet a kettőt összehozni?
2008. nov. 19. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Most akkor java vagy javascript? Nem mindegy... amúgy ha redirekteled egy másodperc múlva egy oldalra, amin a history.go(-2) van az nem jó?
2008. nov. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Javascript, elnézést.


Ha redirektelem az teljesen jó, csak fogalmam sincs, hogy kell csinálni, ezért kérdezem. :) HTML-hez és PHP-hez értek, de javascripthez nem.

Ha a redirekt alatt a HEAD szekcióba tett META tag-et érted, akkor oda tudtommal nem lehet tenni javascriptet, vagy ha igen, akkor nem tudom a szintaktikáját.


A javascript:history.go(-1)-et onclick event-hez szoktam rendelni, ot teljesen jól működik. Gondolom az onload-hoz kellene valahogy hozzárendelni némi időzítéssel fűszerezve, csak mivel csíra vagyok javascriptben, nem tudom a szintaktikát.

2008. nov. 19. 18:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is csíra vagyok, nem azért okoskodtam, csak a számomra ismert eszközökből próbáltam neked összebarkácsolni valamit :)

A redirect tagre gondoltam, sima html, lehet metateg, sőt, mivel nem jelenik meg, gondolom az, na, az átírányít egy általad készített, visszatoló oldalra, ami kettőt lép vissza a historyban, ha ez lehetséges. Erre utaltam a history.go(-2)-vel :)

2008. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Olyan HTML tag-et nem ismerek, hogy redirect.


Te redirect alatt ezt érted?


<meta HTTP-EQUIV="REFRESH" content="0; url= [link]


Mert ezt én ezt értettem a "Új oldalt betölteni tudok META tag-gel" kifejezés alatt. Ez működik, csak itt URL-t lehet megadni, ide nem tudok javascriptet beszúrni. Márpedig ahhoz, hogy visszaküldjem az usert vagy ez kellene.


Közben találtam egy olyan változót PHP alatt, hogy $HTTP_REFERER, amely megadja a user előző weboldalát, ezzel dinamikusan össze tudok állítani egy olyan meta tag-et, amibe mindig a megfelelő URL-t szúrom be, de biztos vagyok benne, hogy javascript-tel egyszerűbb lenne.


Ráadásul később szeretném tovább fejleszteni úgy, hogy megjelenítsen egy számlálót az átirányításig hátralevő idővel, ehhez pedig mindenkép kliens oldali szkript kell.

2008. nov. 19. 21:49
 5/6 anonim ***** válasza:

<a href="javascript:history.go(-2)" onMouseOver="self.status=document.referrer;return true">BACK</a>


gyönyörűen működik és a második guglis keresésemre kijött :)

2009. dec. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kicsit többet barkácsoltam, mert senki nem csinált még ilyet neten vmiért, és én még nem nagyon használtam JS-t :)


<script type="text/javascript">

var t=setTimeout("history.go(-2)",5000);

</script>


de müxik, próbáltam.

have fun!

2009. dec. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!