Mely algoritmusokat, adatszerkezeteket illik tudni egy programozónak?
Csak ami hirtelen eszembe jut:
Adatszerkezetek: egy- és többdimenziós tömb (ezen belül pl. a "körbeforgó" tömb, mint pl. stream buffer-szerű memória), gráf és ezen belül fa (nem csak bináris), dinamikus lista (egyébként pl. fát lehet egymásba ágyazott tömbökként és dinamikus listaként is reprezentálni), rekord szervezésű adatok (mint pl. a relációs adatbázisok táblái, vagy "sima" rekordos fájlok), stb. És persze a struktúra, mint alap adatszerkezet.
Ezeket illik tudni bejárni különféle módokon (pl. keresés), rendezni legalább két-háromféle módon (már amit lehet), minimumot-maximumot keresni, esetleg fákat "kiegyensúlyozni" (pl. több utas adat indexek, bár ez talán ritkán kell), elemeket törölni, beszúrni, cserélni, a bejárással kapcsolatban esetleg memóriában lévő nem szekvenciális adatokat stream-be (pl. fájlba) írni (serializing), és vissza memóriába (parsing), stb...
Ismerni jó sokat, így tudod mi mely a háttérben.
Gyakorlatilag sajátot írni = felesleges!
Minden nyelvben megvannak valósítva az egyes adatszerkezetek függvénykönyvtárban viszonylag optimálisan, így azokat célszerű használni.
Sok van, de szerintem nem olyan a dolog, hogy X mennyiségűt fejből tökéletesen kell ismerned, hanem nagyából minden gyakran használatosat ismerd elméleti szinten hogyan működik, hogy értsd ha bele kell olvasnod egybe.
Majd maga a pontos megvalósítást az elméleti ismeredből ki tudd találni vagy 1-2 google kereséssel lazán megcsináld.
Persze vannak alapok amik ciki ha előjön és nem tudod, de senki sem fog meglepődni ha nem tudsz egy csettintéssel egy Stooge Sortot leírni vagy tökéletesen elmondani hogy az hogyan működik.
"1x is megertettem. Ment a piros kéz!"
Dehogy értetted meg. Nulla vagy, aki ezerrel kerüli azt, amitől szakemberré válhatna.
Az előttem szóló valóban jól mondja, csak a véleményünk egyezik, az identitásunk nem. De hát, egybites buckalakó honnan is értené meg, hogy 54 %-os lehet több, akár mással egy véleményen levő is.
És hogyan lehet az összes algoritmust tudni, ha egyrészt mindenre más, sokszor egyedi kell, másrészt újabb és újabb, magas matematikai szakértelmet igénylő algoritmusok kerülnek hébehóba napvilágra.
Gondolom akkor ebből a könyvből az illetékesek mindent is tudnak fejből:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!