Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik online tanfolyamot...

Melyik online tanfolyamot válasszam?

Figyelt kérdés
Milyen online tanfolyamok ajánlottak, ahol a végén valamiféle elismert tanúsítványt állítanak ki?
2019. nov. 7. 03:59
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
BME VIK
2019. nov. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

# 1


azt semmi képpen. Elismert "tanúsítványt" ugyan ad, de negyed annyi stresszel, és ugyan annyi időbefektetéssel (4-5 év) konkrétan senior fejlesztővé képzed magad egy melóhelyen.


Én a helyedben elgondolkodnék vagy a Microsoft, vagy az Oracle vizsgáin. Vagy az egyikből vagy a másikból megcsinálni egyet-kettőt egy specifikus technológiából, és kész, ott a papírod. Amúgy meg udemy tanfolyamok ezerrel.

2019. nov. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem mondani, hogy külföldön (fogok) élni, de utána nézek BME-nek is ha van ilyen teljesen online tanfolyam.


Másodiknak is köszönöm. Ha elvégzek egy tegyük fel Oracle, majd egy Udemy java és C# modulokat mondjuk, végén kapok egy tanúsítványt, amit elfogadnak akár külföldön is? Ha eleget tanulok így online, akkor van esélyem munkát találni így?


Végül: StudiCore nevű magyar cégről vélemények? Ott is lehet online mindent tanulni.

2019. nov. 7. 09:39
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

"és kész, ott a papírod."


Ilyen alapon mondhatnank, hogy vegyen egy csomag Zewa-t a madaras teszkoban, es ott a papirja, nem? ;D Papir es papir kozott rengeteg kulonbseg lehet. Az ilyen certification-ok nem ernek sokat, mert kapni a neten vizsgas brain dumpokat, amiket hamar be lehet magolni es konnyu levizsgazni. Atlag indiainak van 2-3 certje. :)

2019. nov. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

# 3


Azt hiszem nem érted: egy Microsoft vagy egy Oracle papír nem külföldön ismeretlen, hanem kishazánk köreiben. A vizsgarendszer ugyan olyan mint egy akkreditált vizsgáé, tehát rendes vizsgahelyen időre stb.



# 4

Ez is azt igazolja, hogy bizonyos embereknek fingjuk nincs arról, hogy mi van a világban, pedig elvileg programozással foglalkoznak. Nem ér sokat egy Microsoft vagy Oracle papír? Ember, ha majd elmész egy céghez mindenki le fogja szarni, hogy milyen diplomád van, csak értsél a feladathoz, viszont ha vannak ilyen extra certificationjaid azokat viszont nagyon imádják, mert azt mutatja hogy szeretnél tenni a fejlődésed érdekében. Az egyetem is egy mérce, de egyre több helyen nem - multiknál már szinte sehol - követelmény.


Te a sima kinyomtatható ingyen odaadott pdf certikről beszélsz amit noname oldalak adnak. Javaslom nézz utána, hogy milyen egy Microsoft vizsga. A dump valóban 2-300 oldalas, de ami benne van azt tudni kell csavarmenetben. És nehogy azt hidd, hogy egy példányosítást 10 oldalon magyaráznak. Az cska egy iránymutató, hogy neked mit kell megtnaulnod ahhoz, hogy a cert meglegyen.

2019. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ez is azt igazolja, hogy bizonyos embereknek fingjuk nincs arról, hogy mi van a világban, pedig elvileg programozással foglalkoznak. Nem ér sokat egy Microsoft vagy Oracle papír? Ember, ha majd elmész egy céghez mindenki le fogja szarni, hogy milyen diplomád van, csak értsél a feladathoz, viszont ha vannak ilyen extra certificationjaid azokat viszont nagyon imádják, mert azt mutatja hogy szeretnél tenni a fejlődésed érdekében. Az egyetem is egy mérce, de egyre több helyen nem - multiknál már szinte sehol - követelmény.



Te a sima kinyomtatható ingyen odaadott pdf certikről beszélsz amit noname oldalak adnak. Javaslom nézz utána, hogy milyen egy Microsoft vizsga."


Nem csak, hogy programozassal foglalkozok, hanem interjuztatok, es kapcsolatban vagyok egy par mas interjuztatoval. Es nekem is van certificationom. Hidd el, van kis fogalmam az egeszrol. ;) A tapasztalatunk, hogy certificationok szama negativan korrelal a tenyleges tudassal es kepessegekkel. Akit igazan szereti a szakmajat, az tanuloprojekteket tol, nem ilyen elmeleti vizsgakra keszul, hogy aztan vizsga utan a 60%-at, amit nem hasznal napi szinten, elfelejtse. Ha egy jelentkezonek vannak cert-ek az oneletrajzan, akkor direkt ramegyunk azok tananyagara, es altalaban beigazolodik, amit elobb irtam.


A brain dumpok meg azert karosak, mert lehet magolni oket, a konkret kerdest es a helyes valaszt. Dolgozunk sok indiaival, nem ritka, hogy egy tesztelonek megvan az osszes Java-s cert-je, megsem lehet fejlesztoi munkara befogni.

2019. nov. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hm, érdekes ez a "vita".

Tehát szerinted egyenesen rosszak az online tanfolyamok, még akkor is ha Microsoft?

Azért mondjuk mindenképp több esélyem van mint mondjuk 0 papírral és mondjuk valamennyi basic tudással, nem?

2019. nov. 8. 20:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Abban a szalban nem tanfolyamokrol volt szo, ez nem erint teged.
2019. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
59%
Tudtok megbízható dump oldalakat?
2021. nov. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!