Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Magyarországon várható a...

Magyarországon várható a Python felfutása?

Figyelt kérdés

Talán itthon még nem tört annyira egyeduralomra, például itt se annyra javasolják, de a Profession-ön sincs kiemelkedően sok álláshirdetés, alig több van csak, mint pl C#/.NET.


Viszont külföldi fórumok szerint ha el akarsz helyezkedni programozóként, tanulj Pythont.

Állítólag hazánk ezen a téren is el van marava, mert az itthoni mutik legacy projekteket kapnak meg.


Várható, hogy 1-2-3 éven belül nagyon-nagyon feltör a Python itthon is?


2019. nov. 1. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért én a hozzám eljutó külföldi álláshirdetésekből, meg a néhány külföldi szakmabeli ismerős elmondásaiból úgy sejtem, hogy ez a téma kissé fel van fújva. Divatnyelv, nagyon trendi most, (és a csuda tudja, hol lesz mondjuk 10 év múlva,) de senki nincs elveszve, ha mondjuk "csak" Javaban, C++-ban, vagy C#-ban penge.
2019. nov. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

És milyen fórumokon olvasod, hogy ha el akarsz helyezkedni, akkor Pythont tanulj? Python fórumokon? :)

Sosem használtam pythont, szóval lehet hogy ez az oka, de én még "komoly" szoftvert nem láttam, amit pythonnal valósítottak meg. Ha nincs komoly projekt, akkor nincs pénz, ha nincs pénz, akkor meg nem fogja érdekelni se a menedzsmentet, de a főbb architekteket.

Abba nem akarok belemenni, hogy miért butaság egy-egy konkrét nyelv feltörését várni és nem is értem, hogy szerinted miért kéne ennek történnie, miközben semmi nem utal rá. (Egy középszerű programozó is tud technológiát váltani, ha muszáj vagy úgy jó neki... a programnyelv csak egy eszköz.)

Csak az utóbbi évtizedet is tekintve, a Python már az ezredik "megváltó" technológia/nyelv.

2019. nov. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Argloss ***** válasza:
100%

Ha nem is önmagában, de a YouTube, Instagram, Quora, Dropbox és jó pár nagyobb szereplő is használ Python-t.

Kezdésnek szerintem teljesen jó nyelv, de itthon csak ezzel nem valószínű, hogy el fogsz tudni helyezkedni. Sem most, sem 1-2-3 éven belül.

2019. nov. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az informatika annyira nemzetközi terület, hogy nem lehet országokra lebontani. Vagy az egész világon felfut, vagy sehol. Jelenleg az egész világon felfutóban van.
2019. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyébként miért ne lehetne csak ezzel elhelyezkedni?

Csak a, .NET-tel el lehet?

2019. nov. 1. 21:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem várható 1-3 éven belül, nem hiszem hogy sokat változna itthon a helyzet. Ha akarsz el tudsz helyezkedni Python-nal manapság. Itthoni példák nem legacy projectekre:

- 1 ismerősöm Django-val fejlesztett weboldalt és tartotta karban folyamatosan.

- Két olyan giga multicégnél dolgozó ismerőseim mondták, hogy a cégek Bp-i telephelyein nagyobb csapat dolgozik szerver virtualizácón, és főleg Python-oznak.

- AI témakör repítette magasságokba a Python-t nyugaton, és ez már nálunk is megvetette a lábát


(személy szerint prototipus készítésre, script ításra remek nyelv, közepes vagy nagyobb programokhoz önmagában lassú)

2019. nov. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!