Miért van az hogy minden 3-ik nap valami meghibásodik a Windows 10-ben és böngészni kell az internetet a megoldás után?
Őket a felhasználó csak akkor érdekli, amikor fizet.
Persze, a folyamatos fejlesztés elengedhetetlen, ha másért nem, az új technológiák támogatása miatt, de amíg más rendszerek (khm... Linux, BSD) meg tudták oldani, hogy a fejlesztés ne legyen zavaró, és ne menjen a felhasználói élmény rovására, addig MS-ék ezzel nagyon hadilábon állnak. Szinte már fétisük, hogy felismerhetetlenségig szétbarmolják a rendszerüket. Egyszer tüntessük el a Start menüt, aztán egyesítsük a csempés felülettel... spóroljuk ki az ikonokból a színeket is, mert válság van, mellette szüntessük meg azt a lehetőséget, hogy a Start menüből egyből az asztalra lehessen bármit húzni. Fejlesztés címén folyamatosan szüntessük meg a ritkábban használt funkciókat, meg kétévente szabjuk át az irodai programcsomagunk kinézetét. Csak azért, hogy ugyanarról újabb bőröket le tudjanak húzni. Meg persze kényszerítsük rá a felhasználókat, hogy újra megvegye ugyanannak a szoftvernek az átmaszkírozott változatát. Mert bár az előző verzió is tökéletesen működne, de tegyük csak inkompatibilissé...
Egyébként meg látszik a Win10-en már a kezdetektől fogva, hogy egy hanyagul összefércelt rendszer. Kiadták olyan állapotban, ahogy az jó érzésű fejlesztő még a tesztelőcsapatának is csak fenntartásokkal adná oda. Kiadás után egy héttel már jött a gigabájtos méretű frissítés. Ja, mert egyszerűbb nekik élesben kísérletezni. A folyamatos fejlesztés persze nagyon jól hangzik, csak az ez a MS-nál úgy működik, hogy béta fázisban kiadnak mindent, aztán majd megpatchelik a frissítést, ha kell. Cserébe meg hagyjuk, hogy a rendszer kémkedjen, amiből nekik megint csak bevételük származik.
Mondjuk én ezeken már túltettem magam, egy éve boldog Linux-felhasználó vagyok, és most látom csak igazán, hogy mik a Windows hátrányai. Igazából két dolog tartja őket még mindig vezető pozícióban: a megszokás és a kompatibilitás. Microsoft terméket használ "mindenki", mivel az iskolában ezt szokták meg. És Linuxra még elég kevés komoly játék van, bár tegyük hozzá, a helyzet ilyen téren egyre jobb. De nem egy olyan véleményt hallottam már, hogy szívesen használna bármi mást, csak a GTA5 / CS / PUBG / stb. azon nem futna.
Egyébként nem is az a legirritálóbb a Windowsban, hogy néha hibákba fut az ember. Hanem az, hogy ezek sokszor meglehetősen misztikus hibák (amikor két teljesen ugyanolyan gép ugyanolyan körülmények között eltérően viselkedik, na, az a gyönyör netovábbja.); illetve hogy nehéz ezeket kinyomozni. Linux alatt szinte minden szoftver naplózza a működési hibákat. Az alapján pedig tök egyszerű beazonosítani a hibát. Windows alatt meg kapsz egy "váratlan hiba történt" üzenetet, aztán cs*szd meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!