Laptopomhoz CCleaner takarító programot használtam. Windows 10 op. Rendszer van rajta, tehát ez a takarító program már nem szükséges, sőt még állítólag kárt is tehet a rendszerben. Igaz ez?
A Windows karbantartója - nyilván nem fogja "maga alatt vágni a fát" - sok olyan fájlt megtart, amelyet egy másik karbantartó - például a Ccleaner - fölöslegesnek ítél.
Miért ?
A külső szoftverek általában jóval mélyebben turkálnak a rendszerleíró adatbázisban, mint az operációs rendszer beépített megoldásai.
Egy kevésbé hozzáértő felhasználó hajlomos lehet minden találatot törölni, amit az általa favorizált alkalmazás talál, és ilyenkor előfordulhat, hogy olyan adat is törlődik, amely fontos lenne a rendszer elindulásához.
A karbantartás futtatása előtt érdemes lehet egy visszaállítási pontot létrehozni vagy amikor a használt program felajánlja, mentés készíteni, hogy probléma esetén is legyen lehetőség visszatérni a működőképes rendszerhez.
A Ccleaner használata a legtöbb esetben biztonságos.
Régebben, próbaképpen telepítettem, majd lefuttattam több ilyen karbantartót.Volt olyan, amelyik csak néhány problémát talált, volt, amelyik többet, és volt olyan is, amelyik több százat ugyanazon a gépen.
Például a Ccleaner 15-20 hibát jelzett, addig egy másik 1 400- 1 500 körülit.
Amikor a második alkalmazás találatait töröltem, akkor a gépemet csak csökkentett módban tudtam újraindítani, akárhányszor is próbálkoztam ( az első eset után megpróbáltam átböngészni és törölni többféleképpen a több száz találatot ).Maga a program készített mentést a törölt adatokról, és amikor ezt visszaállítottam, újra normálisan indult a gép.
Konklúzió: igen, hozzáértés nélkül kárt is okozhatunk a rendszerben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!