Ha valaki a sony vegast mesteri szinten űzi, megtud élni itthon belőle?
Vagy esetleg megkéne tanulnom aftereffectezni?
btw mennyire hasonlít a két program? AE tapasztalatom nincs, és altalában vegasban olyan dolgokat vágok amit a többség AE-ben szokott.
Pld: pár haverral játékpisztolyos jelent, ami teljesen igazinak néz ki, stb.
Bevallom, én még nem találkoztam olyan alkalmazotti állással, ahol Vegast kértek volna. Biztos van, de Premiere-en és Edius-os kívül ritkán látok bármi mást. Vegast inkább freelancereknél látok. Ez az egyik dolog.
A másik, hogy egy vágóprogram ismerete önmagában nem egy hatalmas érték. Egy laikus is 1-2 hét gyakorlat után már tud önállóan dolgozni (nyilván nem túl hatékonyan), és ez a jövőben még jobban jellemző lesz, hiszen abba az irányba tart a technika. Ebből következik, hogy kizárólag vágói ismereteket igénylő állás kevés van, kb. filmipar és televízió. Viszont fontos megjegyezni, hogy előbbinél a szoftverismeret csak az egyik alapja a dolognak, sok filmművészettel kapcsolatos elméleti tudással és fejlett vizuális érzékkel kell rendelkezni. Utóbbinál pedig a végsőkig kimaxolt hatékonysággal kell dolgozni, tehát lehet, hogy te tudod, hogy mit hol keress a programon belül, de ha nincs egy gyors és praktikus workflow-od, akkor meg fogsz csúszni.
AE-vel kapcsolatos kérdésedre a válasz: nem nagyon hasonlít a kettő, az Adobe a saját logikája szerint építi fel a programjait. Nagy tudású progi, sok idő kell hozzá, mire magabiztos felhasználónak mondhatod magadat. De ha utómunkával foglalkozol, érdemes megtanulni, mert nagyon jó dolgokat lehet benne készíteni és sok helyen alapelvárás.
Összességében tehát úgy gondolom, hogy ma kifejezetten luxusnak számít, ha kizárólag egy vágóprogram ismeretére támaszkodva szeretne valaki elhelyezkedni. Én a helyedben első körben megtanulnék kamerát kezelni. Így nem leszel kizárólag más nyersanyagára utalva, meg amúgy is szerintem alapvető operatőri készségek nélkül nem kéne ezzel foglalkozni. Ez azért jó kombináció, mert így már el tudnál vállalni önálló videós projektet, pl. esküvőket. Aztán ha a számítógépes munkához továbbra is kötődsz, elmerülhetsz mélyebben az AE-ben, megtanulhatod valamelyik 3D alkalmazást és elkezdhetsz specializálódni valamelyik részterületen. És persze mindig legyél naprakész a technikai fejlesztésekkel, mert egy apróságnak tűnő újítás is marha sok munkaórát megspórolhat neked.
Köszönöm a hosszú, értelmes és nem mellesleg hasznos választ 😀
3ds max és blenderrel már próbálkoztam, de az nagyon nehéznek tunt,m.
Lehet, hogy valami konnyebbel beprobalkozok ami kezdoknek valo
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!