Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mac os rendszer mennyivel...

Mac os rendszer mennyivel másabb a linux-nál?

Figyelt kérdés
Apple macos leopard-ra gondolok,illetve feltudom tenni dell laptopra is,nem csak aplle-re lehet?
2010. jún. 20. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Mióta az Apple gépekben Intel processzor van, szinte ugyanolyan a belső felépítése, mint a "sima" PC-knek, ígyhát, ha szerencséd van, akkor fel tudod tenni :)
2010. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kb. mint párduc a pingvinnél. Elvileg nem, de amióta az Apple is Intel processzorokat használ, kis ügyeskedéssel összehozható:

[link]

2010. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elvben hasonlítanak, de a mac os az unix alapú bsd kernellel, a linux pedig GNU alapú linux kernellel.

A linux nyílt forráskódú, de a mac os az nem.

Az újabb gépekre már fel lehet tenni, de lehet hogy szükség lesz valamilyen patch-re is hozzá.

Ilyen módosított telepítő lemezeket le lehet szedni a netről torrenten.


Ez a fórum pont ezzel foglakozik:

[link]

2010. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

19:01-es vagyok.

Mellesleg én mindenképpen a linux-ot ajánlom.

2010. jún. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen olvasom közben,irják hogy a felbontással is gondok vannak,meg még több mindennel..linux-ba az unbuntu?
2010. jún. 20. 20:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az ubuntuval jársz a legjobban.

Jelen pillanatban annak van a legnagyobb támogatása.

Ha meg annyira tetszik a mac os akkor szedhetsz le olyan skineket amikkel úgy fog kinézni.

Ha a játék gyártók írnának játékokat linuxra akkro teljesen kiváltaná a windows-t és társait.

Az ubuntu sem tökéletes, mint ahogy semmi, de messze a legjobb amit jenleg kaphatsz pláne ingyen.

2010. jún. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De driver-ek lesznek a gépemhez linuxra valók?
2010. jún. 20. 20:52
 8/10 anonim válasza:

Szerintem nagy valószínűséggel tetszeni fog a géped neki :)


Nézz körül az ubuntu.hu oldalon.


Imádom az ubuntumat :-B

2010. jún. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az van hogy nem lehet ra feltenni az ubuntut,sem xp,csak vistat meg win7/tet,a tobbi xp/vel kek halalozik..ez a sata winyo miatt van,bar nem ertem eddig ezt csak 2 laptopnal tapasztaltam,egy dell./nel,es egy hp/nal..
2010. jún. 21. 16:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Az ubuntu-t kitudod próbálni telepítés nélkül.

Ha a live cd-ről bebootol és fut a rendszer akkor menni fog rendesen.

A sata pedig nem okoz neki gondot.

Driverek is vannak. Vagy már eleve a kernelben vagy majd a csomagkezelő feljaánlja őket.

2010. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!