Hogy lehet, hogy a Microsoft nem veszít piaci részesedést annak ellenére hogy a Windows 10 egy totális csalódás és használhatatlan az átlagember számára?
Tudod: a kényszer nagy úr.
Egyrészt nem mindenkinek csalódás, van, akinek nagyon is tetszik. (Bár azért ez nem a többség, szerintem is undorító egy rendszer, de ettől még lehet, hogy másnak meg tetszik.) Itt jegyezném meg (#2), hogy nem kéne h*lyének titulálni zsigerből azt, aki valamelyik rendszerrel nem elégedett. Ettől ő még nem lesz debil, egy hét alatt ő is megszokja a változásokat, de hadd ne essen már hasra azokért a "forradalmi újításokért", amik hátráltatják a munkában, vagy egyszerűen kényelmetlenné teszik a gép kezelését. Hogy mást ne mondjak, elég csak az igen csak fogyatékosra sikeredett Start menüre gondolni. El lehet vele boldogulni, persze, de a Windows 7-hez képest óriási visszalépés. És mennyi olyan apró, bosszantó dolog van, amiket egy átlagos felhasználó soha nem is használna, de a kicsit képzettebb réteget nagyon tudja bosszantani. Tudnék sok furcsaságról mesélni.
Viszont!
Nem tud veszíteni a részesedésből, legalábbis az asztali PC-k tekintetében semmiképp, hiszen a felhasználók kötődnek a MS szoftverekhez. (Ősszességében egyébként veszít(ett), hiszen a mobil eszközök terén akárhogy is próbálkoztak, a Windows alapú telefon óriási bukás lett, és azért az Apple is kiszakított egy szép kis szeletet, nem csak a telefon/tabletpiacból, hanem a notebook-szegmensből is, bár itt azért még mindig a Windows az uralkodó.)
Mit szeretne az átlag otthoni felhasználó? Internetezni (ezt mondjuk lehet akár Linux alatt is), meg játszani. Méghozzá nem SuperTuxKarttal és Nexuizzal, hanem GTA-val, CounterStrike-kal, meg LoL-lal. Ezek pedig Windowsre jelennek meg, ezzel bebetonozva az MS pozícióját az otthoni felhasználók között.
Mit akar használni egy átlagos irodai dolgozó? Microsoft Wordöt és Microsoft Excelt. Mert bár létezik alternatívája, és én a munkahelyi gépemen nem rég kezdeményeztem, hogy Linuxon dolgozhassak OpenOffice-szal, de a tipikus irodai alkalmazott megijed, ha más szoftvert lát, mint amit ő betanult. (Arról nem is beszélve, hogy adódhatnak kompatibilitási problémák, ha pl. egy .docx fájlt OpenOffice-ban akarsz megnyitni.) Sokaknak már egy verzióváltás is fájó pont, egy másik szoftver megszokása meg pláne. Így az irodai szférában is megingathatatlan a MS pozíciója, és ez így is fog maradni, ameddig az iskolákban Microsoft szoftverekkel tanulnak (és sajnos a legtöbb tanár nem szövegszerkesztést, táblázatkezelést, meg adatbáziskezelést tanít, hanem Microsoft Wordöt, Microsoft Excelt, és Microsoft Acccesst).
Ha pedig Windows alapú szoftvereket használnak, akkor operációs rendszer tekintetében nincs lehetséges alternatíva. Nem tetszik a Win10? Nem baj, szokd meg, nincs más választásod.
5
Köszi rendesen helyreraktál.
Be is iratkozom programozó tanfolyamra, hogy normálisan kezelni tudjam a Win 10-et, illetve a hibáit kijavítsam.
Szerintem is a legjobb Windows a 2000 óta. Azt, hogy szeretem, azt nem mondanám, de 10-esen már nem érzem azt, hogy minden előtte eltöltött perc csak elvesztegetett idő az életemből :-)
Hogy mi használható és mi nem, az megszokás kérdése, én eleve nem Windows-on „szocializálódtam”, szóval én pl. Windows-on sem nagyon használtam a start menüt gyakorlatilag szinte soha semmire. Az az 5-6 gyakran használt app elfér a tálcán, a többit meg start billentyű, elkezdem gépelni a nevét, majd ütök egy entert-t, ezt mire más megtalálja a csodás menüstruktúrájában, én már be is zártam a programot :-) Ezt 7-esen is így csináltam már, ott már van viszonylag normális kereső.
A Microsoft egyáltalán nem a Windows-on keres pénzt (főleg nem a kelet-európai lopott windows-okon...), hanem a szerver termékeivel és a szolgáltatásaival, és előbbiekről ugyan sok jó véleményem nincsen (nem nagyon van, amit Linuxon ne tudnék megcsinálni), utóbbiak elég jók.
És hát azok a fránya szoftvergyártók sem érzik még mindig, hogy eljött volna a Linux Desktop Éve (várjuk egy 15 éve...), így a professzionális szoftverek nagyobbik része Windows-on és macOS-en érhető csak el. Otthonra persze más a helyzet. Ha én rajzolok egy hálózati ábrát, nyilván nem veszek ezért Visio-t, hanem felmegyek a draw.io-ra, oszt' megcsinálom.
3
Köszi a nagyon jó hozzászólást. Ez sajnos így van.
Ami a legjobban idegesít az számítógépet a végletekig leterhelő rengeteg funkció, 100%-os Disk Usage ami miatt gyakran fel óráig, akár 1 óráig használhatatlan a számítógép. Karbantartás, frissítés szabályozásához csak programozói tudással férsz hozzá.
Szeretném hogy a rendszer gördülékenyebben fusson a gépemen de úgy néz ki ehhez atomgépre van szükség, és nagyon nagyon gyors internetre.
Vannak tippjeid arra vonatkozóan, hogyan lehet felgyorsítani a rendszert úgy, hogy nincsenek millióid számítógépre?
"Illetve nem csak a Windows az egyetlen terméke a Microsoftnak..."
Mesélj már nekünk, hogy az M$-nek még milyen op-rendszerei vannak ami nem windows?
-Ha nem op-rendszerre gondoltál hanem pl office-re, akkor nézd már meg miről szól a kérdés, téma.
Az, hogy az átlag-felhasználók, -mint a nevébe is van !felhasználó!, használni akarják, nem pedig állítgatni, állandóan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!