Szükségem van egy programra, amivel a jelszavazott RAR fájlokat fel tudnám törni, és használni ami benne van! Van ilyen program egyáltalán?
"Mellesleg egy szimpla jelszó feltörése mocskosul nem tart hónapokig,"
- De bizony tart. Végig kell próbálni az összes lehetséges jelszót. Mivel nem tudod hány karakteres, így lehet hogy tíz vagy több, és mint írtam, az kábé 50 év. Még akkor is ha a hozzá nem értők lepontozzák!!!
"a másik pedig hogy én egy programot kértem, ami ezt a funkciót szolgálná."
Kaptál programot és instrukciót mellé a várható időtartamról.
"Írtam már egy sajátot, ami kb 4 perc alatt tört fel egy 6/7 jegyből álló kódot, ez idő alatt a jelszó előtti összes lehetséges változatot kipróbálta."
Akkor használd azt, mivel tökmindegy hány karakter a jelszó. Akkor nem is értem miért nem azt használod.
"Ja, hogy azt nem említettem hogy informatikus vagyok? Hmm :)"
egy ilyen béna reakció után, mint a tiéd, én ezzel nem dicsekednék, mert egy programozónak pont tudnia kéne hogy meddig is tart. Egy kilenc karakteres jelszó az angol abc 26 betűjével és a 10 féle számmal 36ˇ9 (36 a kilencediken) azaz 101559956668416 féle variáció lehet. Ehhez hozzáveszed a különleges karaktereket és a nagybetűket és máris 80 a kilencediken variációról beszélünk. 50 év vagy több. Ha tetszik, ha nem!!!
Ja és nem vagyok programozó csak használom s logikámat és a józan eszem mielőtt kérkedek...
#6 és #7, #12-nek.
Hibátlan logika, csak az időt túlzod el nagyon, de abban igazad lenne hogy belátható időn belül nem megy. Egyébként nyílvánvaló hogy a kérkedő-kérdező nincs tisztában még a kódolás menetével sem, mivel az amit fel akar törni nem jelszó, hanem kód-kulcs. A tömörítő egy algoritmus segítségével megváltoztatja és összekeveri az adatokat a felhasználó által megadott kódót használva. Az unlockernek éppen ezért minden próbálkozás alkalmával meg kell vizsgálnia hogy a kiterjesztének megfelelő -e a kapott eredmény. Ha nem, jöhet a következő. Pl ha hibás kóddal próbálkozol, már a kicsomagolás elején közli hogy rossz.
#13:
Ha jelszóval próbálnák védeni mint régen, akkor a jelszavat a fájlnak is tartalmaznia kellene. hogy összevesse a felhasználó által megadottal. Egy sima debuggerrel visszafejteném kb egy óra alatt. Nem véletlenül nem használnak jelszavas megoldást.
#14 Akkor neked is leírom amit priviben leírtam másnak, hogy megértsd:
"Hibátlan logika, csak az időt túlzod el nagyon,"
Nem túlzom el. Tessék kipróbálni:
asdGJ,.78) - mondjuk ez a jelszó
Ide beilleszted.
Ez egy weboldal ami kiírja hogy mennyi ideig tart feltörni az adott jelszót.
Az eredmény 53 év lesz!!
"Az unlockernek éppen ezért minden próbálkozás alkalmával meg kell vizsgálnia hogy a kiterjesztének megfelelő -e a kapott eredmény."
Ezt nem értem, de elmagyarázom neked, hogy működik a jelszavas kicsomagolás.
Ha van egy jelszóval védett fájl akkor az eredeti jelszó nincs eltárolva a fájlban mert ugye akkor könnyen fel lehetne törni. Tárolja viszont a jelszóból képezett úgynevezett HASH adatot, ami egy csodálatos dolog. Amikor beírod a jelszót, abból elkészíti a HASH fájlt, összehasonlítja az eltárolt HASH-el és ha egyezik akkor minden oké, mehet a kicsomagolás. Ha a két HASH nem egyezik akkor neki sem áll kicsomagolni mert a másodperc töredék alatt össze tud hasonlítani két 32 karakteres HASH-t. Ennek az eltárolt HASH-nek az az érdekessége, hogy algoritmussal meg lehet azt pillanatok alapján állapítani hogy hleyes-e a jelszó, de maga a jelszó a tárolt HASH-ből NEM FEJTHETŐ vissza. Tehát a winrar csak azt tudja, hogy a beírt jelszó helyes-e. De a helyeset ő sem tudja.
Ezért kell végigpróbálni mindent amíg a generált HASH meg nem egyezik az eredetivel. Ezért tart olyan sokáig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!