Active directoryban hogy tudom megoldani, hogy egy olyan
gépről kezeljem az erdőt, amelyik és a szerver között
2 switch van?
Figyelt kérdés
A problémám a következő: A tanteremben van 26 windows 10 operációs rendszerrel ellátott gép, mindegyik tartományba léptetve. Az egyik gép tanári gép, és rendszergazda jogosultsággal belépve a directory vezérlőn keresztül tudnom kéne vezérelni a csoport házirendeket, illetve a directory beállításokat, mégis amikor megnyitom a vezérlőt, azt írja, hogy a hálózatban nem található tartományi vezérleő amihez tudna csatlakozni. Ezt annak ellenére írja ki, hogy a gépre tartományi rendszergazdával jelentkezek be illetve, hogy a más felhasználókkal a beállítások érvényesek, és az ikonok is szépen létrejönnek. Ennek a problémának a megoldásában kérnék segítséget. Még annyi adalék, hogy az illető gép egy switch mögött van, és egy másik a switchen kívüli amúgy diák gépről tudom kezelni a csoportházirendeket. A segítséget előre is köszönöm.
Vlan van e konfiguralva? Illetve a tanari gep mas alhalozaton van e?
2018. febr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 anonim válasza:
Amugy lenyegtelen hany switch van. Ha beleptetted tqrtomanyba nem ez lesz a fo oka.
2018. febr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 Shaddark válasza:
Ha ez egy kliens gép és nem szerver akkor nem fogod tudni. Ahhoz egy szerver gépre és egy feltelepített AD vezérlőre van szükséged.
A Group Policy Managmenthez (gpmc.msc) nem férsz hozzá ha nincs feltelepítve. És azt csak szerverre tudod.
Távolról sem tudsz csatlakozni kliens operációs rendszerrel. (mmc és beépülő modul hozzáadása).
Nem keverendő a helyi biztonsági házirenddel.(secpol.msc)
2018. márc. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 A kérdező kommentje:
A szerver egy Debian alapú sulixerver, a dokumentációt követve telepítettük, az összes gépen windows 10 edu fut, és mindegyiken fent van az az összetevő, amivel megfelelő jogosultsággal szerkeszthetők az AD beállítások, A problémám az, hogy ezt valamiért nem minden gépen tudom megtenni, némelyikeken igen, másokon nem. A telepítés folyamata annyi, volt, hogy egy gépre feltettük a programokat amik kellenek, utána ezt a gépet klónoztuk 26 példányban, az összes gép architektúrája ugyanaz, és ezután egyenként a szerveren is regisztrálva léptettük be az ADbe őket, a csoportházirend változása mégsem érvényes azonnal minden gépen, némelyiken csak akkor érvényesül, ha egy olyan felhasználóval lépek be, amivel azon a gépen még nem jelentkeztem be. Ez a probléma gondolom összefügghet azzal hogy nem minden gépen tudom az AD beállításokat állítani a hálózati rendszergazda felhasználóval. Remélem így jobban rávilágítottam a probléma lényegére. Köszi a további segítséget.
2018. márc. 6. 01:07
5/5 Shaddark válasza:
Ah, azt hittem a Windows kliensek miatt hogy a szerver is az :)
Szerintem a gpupdate-nek le kell mennie a gépeken, és amelyiknek nincs jogosultsága elérni a hálózati könyvtárat honnan ezt befrissítheti azok nem automatizálódnak.
Csinálj valami AD szintű indító scriptet ami bejelentkezéskor adott user-névvel megcsinálja a gpupdate parancsot.
Linuxon nem tudom hogyan kell sajnos, én csak Windows szerverekkel dolgozom :(
Az viszont biztos hogy nem hardver függő, lehet 34 db. switch is a kliens és a szerver között, ne ebbe az irányba gondolkodj :)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!