Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » METU animáció felvételihez...

METU animáció felvételihez milyen programok ismerete szükséges/milyeneket használnak ott?

Figyelt kérdés
Nagyon hálás lennék, ha valaki segítene, aki oda jár vagy van információja. Nem szeretnék felkészületlenül menni felvételizni.:D

2018. febr. 18. 19:24
 1/8 A kérdező kommentje:
wow, a kategória kicsit félrement xD basszus
2018. febr. 18. 19:27
 2/8 anonim ***** válasza:

Elég sok mindent, nyílván nem kell mindet ismerned, de ha kiválasztasz egyet-kettőt, ami tetszik, az már előny. Nagyon sokan felvételiznek úgy, hogy nincs animációs munka a portfólióban. (Tudom, mert voltam már segítő felvételin, ahol mindenkinek láthattam a munkáját)

- TVPaint

- Moho 12

- 3DsMax

- Mudbox

- After Effects

- Elvileg Mayázunk is, bár én még eddig nem tanultam


És van még sok más program, de amikkel kifejezetten animációt lehet készíteni, azok ezek. A többi az olyan, mint Photoshop, hangvágó szoftverek, videóvágó stb.

2018. febr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors (és hasznos) választ, ment a zöld kéz! Van 1-2 egyszerűbb munkám meg jónéhány képregényem is, csak eddig grafikusnak tanultam és nem nagyon akadt időm foglalkozni az animációval iskolaidőben, pedig mindig is álomszakmám volt.. így a MOME biztosan kizárva, de a METU-n biztosra akarok menni, hogy felvegyenek. Mégegyszer köszi. :)
2018. febr. 18. 21:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Én is ugyanebben a cipőben voltam, alkalmazott grafikát tanultam, de mindig is az animáció felé húzott a szívem. Azt nagyon figyelik, hogy mennyire vagy nyitott különböző stílusokra, ha azt látják, hogy valaki bele van ragadva az anime és Disney világába, azt nem szeretik, de ha tudsz mást is felmutatni, az király. :) Én Disney ragacs vagyok, igazából óriási mázlim volt, hogy ennek ellenére bekerültem, de én voltam az utolsó helyen valószínűleg (a ponthatár volt az én pontszámom)
2018. febr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Haha :D hát végülis ezek a legelterjedtebb "műfajok", szerintem minden művészeti intézményben harapnak rá. Tök jó amúgy, hogy azért segítség is van fenn, h miből érdemes felkészülni. Az egy kicsit zavaró, hogy a portfólió és a kiadott feladat nem annyira kötött, de persze a jó oldala is megvan, mert így azt rakhatom bele, amire én biztosan büszke vagyok. Kicsit későn válaszoltam, nem tudom, beleakadsz-e még ebbe a kérdésbe, lehet, hogy írok neked egy privit, ha nem bánsz pár kérdést.:)
2018. ápr. 11. 18:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van, nem ismerek olyan intézményt, ahol ne harapnának ezért. :D Amit még érzékeltem, hogy a tanulmányrajzokat és a grafikákat, amiket a szakodból adódóan nyilván kell csinálnod, nem annyira szeretik. Nálam a Disney rajzok mellett még ezekkel volt tele a portfólióm, de a beszélgetésen rákérdeztek, hogy mást is szoktam-e csinálni. Szóval nyugodtan rakj bele ilyeneket is, de érdemes figyelni rá, hogy ne legyenek túlsúlyban és inkább a kreatív oldaladat hangsúlyozd (karakterek, koncepció rajzok, animációs munkák, 3D-s modellek stb.)


Igen a kötelező feladat tényleg elég elrugaszkodott, de ez talán még a jobbik eset a MOME-hoz képest, ahol meg bilincsben van a kezed, hogy mit rakhatsz csak bele.

Na, de sok sikert előre is, ha van még valami kérdésed, nyugodtan írhatsz privátban.

2018. ápr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Írtam privit. :)
2018. máj. 2. 21:17
 8/8 Henus95 válasza:

Sziasztok!

Én is most fogok felvételizni és megszeretném kérdezni mik azok a stílusok és műfajok amiket szívesen látnának ill. hallanának a felvételikor? Sajnos nem látom a korábbi válaszokat. Előre is köszönöm :)

2021. ápr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!