A Linux használók miért szidják a Windows rendszert és annak használóit?
Szerintem mindenki használjon azt, amit akar, és ami a céljainak megfelel. Részemről szeretek játszani, emiatt eleve esélytelen Linuxot rakni a gépemre, de nem fikázom a Linuxot használókat, nem bizonygatom, hogy mik a Windows előnyei, miért használhatatlan a Linux egy olyan embernek, aki nem szereti bütykölni a rendszerét, csak használná a gépét stb..
Mégis, ha szóba kerül a két rendszer kérdése, annyira vehemensek a Linux-pártolók, mindenáron be akarják bizonyítani, hogy az ő rendszerük a jobb, és a Windows semmire sem jó.
Amúgy az egész müncheni mizériát le lehet követni a HUP-on, katasztrófa az egész. Kezdve azzal, hogy szegény Gizikének meg kellett tanulni, hogy az oldalbeállítások a Fájl menü helyett a (szerintem sokkal logikusabb) Formátum menüben vannak. (Nem mellékesen ugyanezt bármelyik Gizike eljátszotta, amikor az mso átállt a szalagos rendszerre.)
Lényegében München nem informatikai, hanem keményen politikai okokból állt vissza.
Azok közül a komoly programok közül pont nullát használnak a közigazgatásban. Senki nem fog két zöldkártya regisztráció között SolidEdge-ben 3D modellezni, és senki nem fog InDesign-nal kiadványt készíteni.
Lehet, hogy viccesnek tűnik, de sok esetben pont, hogy az Office hiánya miatt nem megy az átállás.
Egyébként sok szervezet elkezdte már az átállást, többeknek sikerült is: [link]
"Komoly programok egyszerűen nem mennek Linux alatt, ez lehetett a baj."
Migrálás előtt felmérték, hogy mi működik és mi nem. Bár nem tudom bizonyítani, csak sejtem, hogy betartották a minimális protokollt.
Elég sok ideig működött a városi gépezet, így sejthető, hogy az ilyenkor megszokott kisebb, nagyobb döccenéseken kívül nem volt olyan fontos eszköz, ami nem működött volna.
Így kevéssé hiszem azt, hogy az lenne a gondjuk, hogy valami komoly (számukra fontos) program nem ment volna és ezért váltottak vissza. Az kiderült volna az első hetekben. Az előfordulhat, hogy az új irányvonalnak (terror ellenes megfigyelés) nem felelt meg a rendszer, vagy éppen egy új, egységesebb, központosítottabb országos modellbe nem fér bele az, hogy egypár helyen nem a kvázi szabványos rendszereket használják.
Én szurkolok nekik, hogy sikerüljön átállni, visszaállni egy kereskedelmi operációs rendszerre, mert ha egy zárt, kereskedelmi rendszert használnak, főleg mert az egy konkurens ország egyik nagy cége, az kevésbé teszi ki annak a cégnek az adott államot. Semmi befolyást nem tud gyakorolni a cég az állami döntésekre.
A másik ok személyesebb: ha meg tudna maradni a linux ezen a szinten, és nem terjedne állami szinten, akkor a mostaninál kevesebb vírust stb. írnának rá. Így biztonságosabb lesz ezen a téren, mert nem lesz érdeke senkinek egy olyan op.rendszerre kártevőt fejleszteni, ami ennyire periférikus... A jelenlegi penetráció mellett is (számomra) elegendő a szoftverellátottság, arra nagy esély nincs, hogy az a pár, amit nem tudtam kiváltani azt átírják, ahogy attól sem tartok, hogy nem fejlesztik a szoftvereket, vagy megszűnik a hardvertámogatottsága a számomra fontos eszközöknek.
Drukkolok a win10-es ingyenes programnak is, hiszen ha van ingyenes és működőképes Windows, akkor már megszűnik a feltört verziók terjedése. Így tisztul a szerzői jogsértésekkel teli piac, és már hatékonyan fel lehet lépni az illegálisan windowst használók ellen, hiszen van ingyenesen használható, és már az sem lehet kifogás, hogy szegényebb országokban félhavi fizetés csak maga az op.rendszer és a vas sem olcsó. Az, hogy ehhez még egy olyan minőségileg válogatott körből lehet programot telepíteni az is jó dolog, hiszen így nem lesz annyi probléma a kompatibilitással, az ilyen-olyan gányolt programokból adódó ütközésekből. Ha csak egy forrásból lehet telepíteni, akkor az ellenőrzött, biztosan működő kínálattal, egyszerű fizetési, nyilvántartási (ha csak onnét lehet megvenni, akkor nem mondhatja senki, hogy elveszett az eredeti diszk, a számla, meg a matrica...) módszerrel lehet majd számítógépeket üzemeltetni.
@43: Röhögni fogsz, nem a komoly programok nem mennek Linux alatt, hanem tényleg az egyszerű személyzet szarakodott. Plusz történt egy polgicsere, akinek meg kapóra jöttek ezek a picsogások.
Csak hogy értsd: amikor pár éve az egyik tanári gépen az XP témáját lecseréltem a szokásos kékről ezüstre, 80%-kal csökkent a munkavégzés hatékonysága, mert nem találta némely kolléga a start menüt. Kb. hasonlót képzelj el Gépelő Gizike és Nyomtató Norbert esetén is.
Pluszban Münchenben még ott van a Linux miatti tanulási faktor is, amit tragédiaként tud megélni egy biorobot. Egy szó, mint száz: a Linux visszavonásának a fő okai politikai és személyzeti téren találhatóak.
@#49:
Elgépelted, negyvennyolcat írtál negyvenhárom helyett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!