Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha meg tudnám szerezni a régi...

Ha meg tudnám szerezni a régi Tycoon Transport Deluxe játékot, milyen programmal tudnám becsapni a pc-met, hogy játszani is tudjak?

Figyelt kérdés
Valamikor a 90-es években nagyon sokat játszottam ezt a játékot. Az akkori verzió még DOS-os alapú volt és a win95-re volt telepítve. A napokban megvettem a legújabb verziót, de egyáltalán nem tetszik. Ha meg tudnám szerezni a régi játékot, milyen programmal tudnám becsapni a pc-met, hogy játszani is tudjak? Valami emulálóra gondolok. Ha tud valaki hasznos tanácsot adni, kérem írjon.
2008. okt. 25. 00:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell emuláló, a játék exe fájljára kattintassz tulajdonságok és ott tudod állítania kompatibilitási üzemmódot pl. win95-re és már megy is.
2008. okt. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Es a Vista nem fog tole vacakolni? Mert, hogy oszinte legyek mar tobbszor jott, hogy visszatelepitsem az XP-t...
2008. okt. 26. 11:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Talán kipróbálhatnád a Sandboxie nevű programot, Vistára is jó. [link] (Vagy egy magyar nyelvű oldalról: [link] Ez a progi egy virtuális környezetet hoz létre az általad kiválasztott programok számára, így bátran kísérletezhetsz a játékkal anélkül, hogy a valódi oprendszerben kárt tennél.


A másik lehetőség (vagy az előzővel EGYÜTT még jobb lenne) a DosBox, amit itt megtalálsz egy rövid leírással együtt: [link]


Azért figyelj oda a régi programokra, mert például egy 16 bites ( =régi) játék egyszer alaposan meghajtotta a procimat a 32 bites XP-n futtatva. Más régi játékkal nem tapasztaltam ilyet, de azért nem árt tudni róla.


Sok sikert!

2008. okt. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Vista mellett egy másik partíción lehet XP vagy akármi is, ha szükségét érzed. Ha a hardvereden elfut.
2008. okt. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a hozzászólásokat. A gép elbírná az XP-t egy másik partíción de akarom bonyolítani a dolgokat, inkább marad a másik megoldás.
2008. okt. 29. 17:32
 6/7 A kérdező kommentje:
Elírtam: NEM akarom bonyolítani... :D
2008. okt. 29. 17:33
 7/7 anonim ***** válasza:
:DDD
2008. dec. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!