Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van angol youtubeon rengeteg...

Van angol youtubeon rengeteg ilyen "mesegyéros" de annora egy kaptafa az összes és egyformák a rajzok is. Milyen programmal csinálhatják?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


És még vagy ezer csatornát lehetne linkelni, amik teljesen ugyan ezek a rajzok, és béna animációk...



2017. nov. 8. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez vektor animáció, de tényleg elég gagyi, látszik, hogy összecsapott. A vektor előnye, hogy nem kell képkockáról képkockára újrarajzolnod mindent, hogy animáció legyen belőle, hanem egyszer felépíted a karaktert, és utána csak a tesztrészeket mozgatod, ezért gyakorlatilag tömeggyártással, minimális erőbefektetéssel készíthetők gagyibbnál gagyibb dolgok. Kérlek ne kövesd ezt az utat, teljesen lehúzza a vektor animációt. Holott nagyon is szép és igényes dolgok készítetők vele. Nézd meg például ezt a videót, az összes ugyanazzal a technikával készült, mint amiket te linkeltél, mégis fényévekre van tőlük:

https://www.youtube.com/watch?v=_YE3unz5o_Q


Nekem a Moho a kedvenc vektoros programom, régen Anime Studió néven futott. Stúdiók is használják.

2017. nov. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

[link]


És találtam magyar is, itt is szinte ugyan az...


Tudom és nem követném semmiképen, amúgy ŕszben ebből élek, de főleg csak honlapokhoz, reklámfilmekhez készítek kisebb de összetett animációkat, én after effect, flash és néha toonboom harmonyval dolgozom, meg persze photoshop/illustrator..

Csak a 12 éves kisfiam szeretne ilyeneket elkezdeni csinálni, és reménykedem, hogy van valami segg egyszerű program amiben előre generált karakterek vannak... mert ezek annyira egyformák, nem hinném, hogy más-más rajzolhatta volna.

2017. nov. 8. 20:24
 3/3 tabaki ***** válasza:

Elsőnek igaza van. Erről az ótvar minőségről nem a szoftver tehet, hanem hanem a fantáziának, az alkotásvágynak, az elhivatottságnak, a rajzkészségnek, a szorgalomnak, a szakmai ismereteknek és tisztességnek, meg persze nem utolsósorban a pénznek -- egyszóval a jó animáció összes kellékének -- együttes hiánya. Ezek egyszerűen egy mennyiségre optimalizált ipar érdektelen termékei: Olyan tehetség nélküli, és valószínűleg rosszul fizetett tucatemberek rabszolgamunkája, akik helyett bármikor beránthatnak egy hasonlót az utcáról, ha valaki már nem bírja tovább, és inkább a sarki Tecsóba szegődik árufeltöltőnek. Ez pont az a stílus, amelyikhez nem kell ész, nem kell látásmód, nem kell tempóérzék, semmi sem kell. Az Anime Studio bemutatóvideójában nekem leginkább talán az tetszik, hogy a jelenetek többségére nem lehet éppenséggel rámondani, hogy a programnak holmi vérprofik által túlhajtott csúcsteljesítményeivel akarna villogni -- mégis karakterük van, még a rajzi ügyetlenkedés is érdekessé tud válni bennük.

Szerintem az általad linkelt videók hasonlósága meglehetősen felületes, csak az egységes formai ötlettelenség avatja őket szegről-végről rokonná. De a használt programok kezelése egy gyerek számára még valószínűleg túl nagy falat. Egyszerű pálcika-animáció nem érdekli, mint pl. a Stykz vagy a Pivot? Szerintem először érdemes lenne ezeken keresztül belekóstolni az animálásba, mert a kezelésük nagyon könnyű, de azért éppen elég matatással jár.

[link]

[link]

Van egy ősrégi rajzfilm-szoftver, a CreaToon, amely már eléggé hasonlít a „nagyok” működésére, de jóval egyszerűbb (bár azt hiszem, egy 12 évesnek még ez is sok). Fogalmam sincs, egyáltalán elindul-e a modern gépeken, mindenesetre a Softpediáról még letölthető. Ha kipróbálnád, ne feledkezz el a mellékelt Unlockerről sem, mert az is kelleni fog hozzá! A programot egyébként maga a szerzője tette szabaddá, miután felhagyott a fejlesztésével, és a kulcsot is maga mellékelte hozzá, nem is egészen értem, miért nem lehetett egybecsomagolni.

[link]

Jó ingyenes még a Synfig studio, amellyel legalábbis elvileg lehet a bemutatotthoz hasonlókat készíteni, de az már végképp nem gyerekszint, és az angol nyelvű útmutató alapos tanulmányozása nélkül nem is igen lehet kitapasztalni a működését.

[link]

Nem túl bonyolult, és elég jó dolgokra képes a Tupi is, ebbe például Inkscapeben(Illustratorban) megrajzolt SVG-figurákat is beolvashatsz, de a fiad a te segítséged nélkül ebben sem tud elindulni.

[link]

Azonban a fentiek egyike sem beépített figurákkal dolgozik, azokat neked kell megrajzolnod vagy valahonnét kiollóznod, meg aztán igazán primitívnek sem nevezhetők, lévén, hogy az animálás maga is bonyodalmas tevékenység. Talán több eséllyel találsz ilyet az online programok között.

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

2017. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!