Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sims 2,3 vagy 4? Melyik miben...

Sims 2,3 vagy 4? Melyik miben jobb, miben rosszabb, vélemények érdekelnek érvekkel (? )

Figyelt kérdés

2017. szept. 23. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem eddig a 3 vált be legjobban. Talán azért, mert az elődeitől ez volt a legkidolgozottabb és itt már tényleg annyiféle életet ki lehetett alakítani, amennyit csak akartál. Ami viszont nagyon rosszul érintett, az az optimalizálatlanság. Nem a gépem volt rossz, mert több gépen is kipróbáltam, nemrég egy ~1 éves hardverekkel felszerelt gépen is, de egyszerűen volt amikor beszaggatott, nem töltött be valamilyen textúra, hibával dobott ki, stb. Ez talán az EA pocsék marketingjének köszönhető, mert csak

úgy tudtak sok pénzt kicsavarni az emberekből, ha kiegészítőnként adják ki. Így nehezen lehetett lekövetni a játék fejlődését és tádá, egy bughalmaz lett az egész. A 4-es is itt halt meg nálam. Egy visszaesés a 3-hoz képest, amíg nincsenek rendes kiegek hozzá, hiába "jobb a grafika" vagy kidolgozottabb animációk, stb.


A 2-vel volt eddig a legkevesebb bajom, és ott történtek velem a legfurcsább dolgok is (ráesett a simemre egy műhold, ufo babám lett egy normális párnál, elraboltak az ufo-k, stb). Ezt élveztem legjobban. :)

2017. szept. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mind a háromra igaz, hogy minél több kiegészítőd van, annál jobb lesz, főleg az építkezés része. Mind a hármat próübáltam az összes DLC-vel, és ez alapján azt mondanám, hogy attól függ, mit akarsz benne csinálni.

Itthon az öcsém és én is játszottam velük, ő a simekkel való életet én pedig az építkezést preferáltam jobban. Mindketten a sims1-el kezdtük, majd megváltásként jött a sims 2, ami hatalmas lépés volt az elsőhöz képest. Azt mindketten megszerettük, az építés és a living része is elég jól meg volt csinálva.

Aztán jött a Sims3, ami nekem teljes csalódás volt, amilyen jól nézett ki az építkezés a trailerekben, annyira volt gagyi a valóságban. Voltak új elemek benne de csomó olyan korlátozás jött be, ami számomra érthetetlen volt a második részhez képest. Ekkor egyébként abba is hagytam a sims játékokat, mert a 2-höz már nem volt kedvem, a 3 meg nem tetszett. Az öscém ezzel szemben élvezte a 3.-at, állítása szerint jobb benne a social life mint a sims 2-ben, így neki ez lett az új kedvence.

Végül megjelent a 4. rész, ami meg pont fordítva sült el nálunk. Öcsémnek nem jött be, maradt a 3. résznél, az építkezésnél viszont visszatértek a sims2-es megoldásokhoz, sok új elemmel és egy más grafikával. Ez nekem speciel tökre bejött, építettem is benne pár dolgot, bár már nincs annyira kedvem vele játszani, szimplán meguntam a sims-eket, ettől még egy jó játék lett. A grafika nem lett életszerűbb, mint a 3. résznél, de nekem úgy tűnik, hogy ez a jobb irány ennél a játéknál. Sokkal letisztultabb lett, ami számomra dobott az élményen. Furcsa mert általában a realitást díjazom a grafikánál, de itt jobban bejött ez a letisztultság. Elég durva házakat lehet benne építeni.


Szóval én azt mondanám, hogy ha nem riadsz el a régi játékoktól és/vagy nem bírja a géped az újakat, akkor Sims2, ha a játék social részét részesíted előnyben, akkor Sims3, és ha az építkezést, akkor pedig nézz pár videót a 3.-ról és a 4.-ről, és döntsd el, neked melyik jön be jobban, mert elég más a kettő, inkább preferencia kérdése, hogy melyik jön be jobban.

2018. jan. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 JaniFantasy válasza:
Szia az új Sims-szekben a grafika a jobb a régiben pedig a játékmenet. De próbáld ki mindhármat azután tudod megállapítani hogy személy szerint neked melyik a legjobb. A puding próbája az evés mint köztudott :-)
2018. jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem is megvan mind a három. A 2vel kezdtem, nagyon szerettem vele játszani. A 3at megpróbálták a lehető leg eletszerűbbre csinálni, de nyilván az akkori technika miatt nem lehetett. A 4nek a grafikája nekem nagyon tetszik, de hiányolom a színek személyre szabását meg az nyílt világot, ami ugye a 3ban volt. Ami viszont jó, az a multi tasking, pl tudnak evés közben beszélgetni, mert ez jelentősen megkönnyíti a játékot. És aminek még nagyon örülök az a galéria. Rengetegszer volt hogy szerettem volna valami híres emberrel játszani, de 10 évesen (meg meg most se )nem tudtam volna úgy megvsinálni hogy hasonlítson. Most csak felmegyek a galériaba, és puff már kész is. Illetve még egy pozitívum:a create a sim szerintem sokkal jobb ezzel az archúzogatós módszerrel, viszont nagyon hiányolom pl a melíros hajakat, vagy hogy ki választhassam a ruha pontos színét, mintáját, anyagát.
2018. jan. 21. 18:15
 5/5 anonim válasza:

Az 1 a Number One :D

Ezek közül a 2 van meg minden kieggel, és angolul megy tehát tanulás közben szórakozok/fordítva

A 3 grafikája nem tetszett, olyan furák az emberek. 4 nincs meg, de szívesen játszanék vele. A 2be vinnék át dolgokat amik a későbbiekben benne van.

2018. jan. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!