Nem tudok rajzolni hogyan változtassak ezen?
Az inkscape használatát egy könyvből eléggé megtanultam de nem tudok kitalálni semmit fejből.
Hiába tanultam programozást ha nem tudok mellé grafikát csinálni.
Úgy érzem minden hiábavaló volt.
Próbálok gyors skicceket csinálni pályáról mypaintal egérrel de hiába látom fejben nagyjából nem tudom megrajzolni egy gyors skiccet sem róla.
Ezt a gyors skiccet rajzolnám át inkscapeban de már részletekkel.
Adjatok vagy mondjatok valamit amivel változtathatnák ezen.
Olimposzt pályát akartam skiccelni egy 2d bunyós játékhoz.
Nézegessél 1 point perspective és 2 point perspective rajzolással kapcsolatos youtube videókat.
http://www.youtube.com/watch?v=QZlLbgAD35s&list=PLBiW8y5LSHK..
http://www.youtube.com/watch?v=hA7JSySxfRk&index=5&list=PLBi..
Megnéztem a videót de nem tudom alkalmazni ezt a saját elképzeléseimhez amiket lerajzolni szeretnék. :(
Ez az egész rajzolás dolog nagyon nehéz nekem ez nehezebb lesz mint a programozás.
„Nem igazán értem mi is az a perspektíva.”
A perspektíva nem egyéb, mint amivel neked itt most problémád van: A távolabbi dolgokat kisebbnek látod, a közelebbieket meg nagyobbnak. Ennek a jelenségnek a minél hihetőbb ábrázolására sokféle módszer született. Ezek egyike a „kétpontos” reneszánsz perspektíva, amelyben a derékszögű testek vízszintes és párhuzamos élei a látóhatár két ú.n. enyészpontja vagy iránypontja felé mutatnak, a függőleges élek pedig függőlegesek maradnak. A működésének megértése után természetesen erre a szögletes rendszerre építve mindenféle egyéb térbeli forma ábrázolása is megoldható. Az egypontos perspektíva ennek egy változata, inkább a látvány egy jellegzetes elrendezését jelenti, de a korrekt megrajzolásához megint csak szükség van a két enyészpontra. Annak ellenére, hogy a szabadkézi rajzban is ehhez szokás igazodni, a reneszánsz perspektíva tulajdonképpen egy alaposan kiépített mértani rendszer, amelyben vajmi kevés szükséged -- vagy akár lehetőséged -- van arra, hogy bármit is „kitalálj”, legkevésbé az olyan egyértelműen a rendszerből következő dolgokat, mint holmi oszlopok mérete. A dolog ezen részéhez semmi köze a rajztudásnak, viszont a rendszer megismerése, megértése és alkalmazása ettől függetlenül sok tanulást igényel. De, hangsúlyozom, tanulható -- nem látásmód, fantázia, ötletgazdagság kell hozzá, mértani szerkesztés az egész. Ha már az így készült vázlatod megvan, akkor persze jól jönnek az alkotói képességek is a látvány felöltöztetéséhez.
kérdező.
Sajnálom , sajnos fiatalon ha jó eszed van jó tanuló vagy akkor bele csalnak olyan dolgokba is amihez nem csak a jó matek, infó tudás szükséges és adják alád a lovat hogy az jó lesz neked mert sokat tudsz majd vele keresni. Nem minden számokból áll az életben , a művészet is fontos , de az amit nem lehet tanulni igazából .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!