Ez külső adathordozó?
Elsősorban a tűzfal menjen. Lehet leszedni más gyártótól származó tűzfalat is a dupla biztonság érdekében. A másik az valamilyen vírus elleni védelmi szoftver. A harmadik az valamilyen hirdetésblokkoló bővítmény a böngésződbe amit használsz. Ajánlanám a Ublock Origin-t, ez a leghatásosabb. Kereshetsz olyan vírus elleni szoftvert amiben van böngésző szűrő. Általában ez telepít egy bővítményt az adott böngészőbe amit használsz és friss, naprakész információkkal szolgál a meglátogatott oldalakról. Leírja, sőt, ha úgy van blokkolja a hozzáférést a gyanús oldalakhoz. A józan paraszti ész is befigyelhet a témában. Figyelj oda mit csinálsz a gépeden, próbálj óvatosan torrentezni. Pl szerezz ncore meghívót ha kalózkodnál. Tudom, ez nem minden fán terem, de ha jól eladod magad, hogy odafigyelsz a kellő mennyiségű seedelésre és valóban úgy is fogsz tenni biztosan akad valaki idővel, aki megdob egy ncore meghívóval. Azért ncore-t említem, mert ott nem csak mennyiség, de minőség is van. Kicsi a valószínűsége, hogy onnan nyalsz be vírust, erre oda figyelnek ott. No meg elképesztő adatbázisuk van, rengeteg dolgot megtalálhatsz ott.
Arra is figyelj milyen tartalmat viszel fel a gépedre a különféle külső adathordozókról. Pendrive is lehet vírusos pl csak azért mondom.
Persze az általam felsorolt védelmi módszerekkel csak óvatosan, némely esetben igencsak erőforrás igényesek ezek a dolgok. Ha nem figyelsz oda le zabálja konkrétan a gépedet a sok, feleslegesen feltelepített védelmi program. Erre figyelj majd oda.
Az nem tudom miben segítene, ha bele tennéd egy tokba és USB porton használnád. A HDD amúgy sem egy gyorsaságbajnok, hát még USB porton. Lassú volna az úgy.
Nem az a fontos, hogy USB-n vagy máson csatlakozik a géphez, hanem hogy csak ideiglenesen. Nekem van olyan külső winchesterem is, amelyet a házba, egy erre ott hagyott SATA kábelre dugok rá, amikor használom a mentésre, utána pedig lehúzom róla a kábelt. Ezek után el is teszem egy szekrényfiókba, de hagyhatnám a házban is, bekötetlenül, technikailag akkor is külső egységnek lenne vehető.
Ha biztonsági mentésre használod, akkor NE legyen tartósan bekötve. Amikor bekötöd, hogy megcsináld róla a mentést, akkor először húzd ki a hálózati (értsd: LAN) kábelt, és indítsd újra a gépet csökkentett módban vagy egy garantáltan tiszta live diskről. Csináld meg a másolásokat, vedd le a gépről a winchestert, és utána indíthatsz normál módban, visszamehet a hálózat. Még ez sem garantálja a fertőzés elkerülését, de jócskán lecsökkenti a valószínűségét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!