Van valami fotóátalakító program, ami fotóból nagyjából ezt produkálja?
Photoshopban sajna nincs, ami ilyen finoman átalakítaná.
Mi a neve amúgy ennek a stílusnak?
Ja'h és persze lehet belőle vektorosat is csinálni, akkor pedig már jobban hasonlít arra amit kérdeztél.
#3:
Ez a beszéd! Már éppen fogalmazgattam, hogy mindössze a lényeg, a harmadik lépés maradt le, amitől az egész grafikaszerű lesz. Itt az én változatom, nem muszáj mindenre Photoshopot használni:
Mivel a Photoshop is képes vektoros szerkesztésre, tényleg megoldható anélkül, hogy kibújnál a köténye alól. És természetesen jó helyen kereskedik #1 is, az Illustrator éppen ilyesmikre való.
De ha valaki nem akar költeni rá, bőven elég a Gimp és az Inkscape, mint általában.
Nem tudom, hogy az ilyen szimpla fogásoknak van-e nevük, de ha ez megnyugtat, javaslom a „két színű foltgrafika” kifejezést. A #2-ben bemutatotthoz hasonlót valaha fénymásolat-effektnek titulálták, de a fénymásolók kb. 30 éve művelték ezt egy fotóval -- a maiakat, ha egyáltalán képesek rá, fifikás beállításokkal le kell hozzá butítani.
Inkscape-pel sem lehetetlen, de jóval bonyodalmasabb a két szín megfelelő arányát elérni, ezért azt javaslom, hogy az előkészítést mindenképpen bittérképes szerkesztőben végezd el (én is a kolléga fekete-fehér tigrisét használtam fel). A fényerő/kontraszt beállításával finoman lehet játszani, ennél durvább, de sokkal gyorsabb hangolást tesz lehetővé a küszöbszint használata. Photoshop híján Gimpben: Színek → Küszöbszint... A megjelenő ablakban a csúszkát húzogatva keresheted meg a kizárólag feketére és fehérre egyszerűsített kép különböző színű felületeinek arányát. Természetesen a Photoshopban is van ilyen, csak nem tudom, ott hogyan éred el. Mentsd el az így nyert képet PNG vagy JPG formátumban.
Most jön az Inkscape. Elindítod, utána Fájl → Importálás... Betallózod a képet. Ügyelj, hogy kijelölve maradjon (ha óvatlanul lekattintottál volna róla, újabb klikkel jelöld ki). Útvonal → Bitkép vektorizálása... A megjelenő menütáblán én a következő értékeket állítottam be (felhívom a figyelmedet a Háttér eltávolítása opcióra):
A vektorizálás után nem nagyon látszik változás...
...Pedig már az eredeti kép tetején van a görbévé alakított rajz. Az egyértelműsítés kedvéért átszíneztem (katt a piros palettaszínre) és elhúztam:
Ki lehet dobni mögüle az eredetit (kijelölés, Delete):
Az újra kijelölt grafikán Ctrl+L. Ez egyszerűsíti a görbét, vagyis törli a nélkülözhetőnek ítélt pontokat. Többször végrehajtva ez már a részletgazdagság és a pontosság rovására megy, ami most kapóra jön, mivel csökkenti a fényképszerűséget. Én itt négyszer ismételtem:
A villáskulcsos panelon beállíthatod a lap tulajdonságait. A lap méretét kellő határok megadásával a kijelölt grafikáéhoz igazítod:
A háttérszín beállításánál ügyelj arra, hogy az alfa-csúszkát (A) is állítsd 255-re, különben átlátszó/áttetsző háttérrel ment, attól függetlenül, hogy a képernyőn a színt látod:
Végül Fájl → Mentés (ezzel görbe-alapú SVG-formátumba mented a grafikát, gondolván a további szerkesztésre), majd Fájl → Export PNG Image... már valódi képformátumba exportálja. Figyelj arra, hogy a beállításoknál a Lap legyen kijelölve:
Megjegyzések: A program nem tud JPG-formátumba menteni, ha arra van szükség, bármelyik képszerkesztő- vagy nézegetőprogram átalakítja a grafikát. A vektoros rajz korlátlanul nagyítható, tehát nemcsak az eredeti méretben exportálhatod, hanem tetszés szerintiben, minőségromlás nélkül.
+ Háttér eltávolítása = Remove background
Ezek a félig magyarított programok előbb-utóbb sírba tesznek...
Szia #2 -es vagyok.
Igen, a szín görbékkel játszva hoztam ki először egy kontrasztosabb képet, ahol a háttér pár színű zöld pacává vált, és kimentettem egy 8bit -es 8 szinű képként.
Ezután könnyedén lelehetett lasszózni a hátteret.
Ezután csináltam belőle egy 4 színű képet sima 8bit -es konvertálás folyamán.
Alsó csíkok kicsit sötétek voltak így azokat kézzel kiszedtem sima lasszózás - kivágás.
Végül 8bit -es 2 színű képként mentettem.
Ezután lehet pl. vektorossá alakítani, erre vannak sima konverterek, vagy ahogy az előbb is írták.
(kép manipuláláshoz sima GIMP is elegendő)
Köszönöm. Mindenkinek megy a zöld kéz.
Közben a két színű foltgrafika elnevezéssel találtam tutorialt PS-hoz. Az Image -> Adjustmentsben van egy Treshold funkció, ami egyetlen csúszkából áll. Még a hátteret sem kell kivágni, mert az algoritmus azt tünteti el először, ha csökkentem az értéket. Így kijön a végeredmény raszteres baltával faragott verziója.
Ezután viszont nagyon hasznos lesz az Inkscapes leírás, mert sosem csináltam vektoros dolgokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!