Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vista helyére is lehet Xp-t...

Vista helyére is lehet Xp-t telepíteni?

Figyelt kérdés
Úgy értem boot alatt le lehet formatálni az Xp cd-vel?Vagy át kell még állítani valamit?
2008. okt. 17. 01:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha CD-ről megy a boot, tökmindegy milyen oprendszer van a gépen, le tudod formatálni a HDD-t.
2008. okt. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Lehet, DE!!!

Nézd meg, hogy megvan-e minden driver! Mert sok új gépet már csak Vistára készítenek!

2008. okt. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Eddig még nem találkoztam olyan géppel, amelyik CSAK Vista-driverrel rendelkezett volna. Igaz, a gyártó csak a Vistat támogatta, de megfelelő kutakodással minden driverhez találtam XP meghajtót is.
2008. okt. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az újabb gépeken-ahol Vista fut- már általában Sata, Sata2 merevlemezek vannak. Xp telepítésénél erre ügyelj, hogy meglegyen a sata drivered, amit floppyról tudsz feltenni, ha a telepítés legelején F6-ot nyomsz. Esetleg megoldás még, ha az Xp-be integrálod az Sp3-at, én sata2-re tettem így fel az integrált xp sp3-as telepítőm. Parancssori integrálást csináltam (van még nLite), ha esetleg ez érdekel nagyon jó videó van erről>>> [link]

A Vista ha vinyón van, és nem dvd-n, azért vigyázz mert

leformázva a vinyót elveszted a Vistádat...és egyszer még hátha kíváncsi leszel rá...bár tényleg kevesen "rajonganak" a Vistáért...nem ok nélkül...

2008. okt. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Természetesen Vista telepítőre gondoltam...:)

Ja és állítólag a Packard Bell-ekre nem lehet Xp-t tenni...több boltban is mondták, bár én nem jártam ennek nagyon utána.

2008. okt. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mi ez a sata driver?Anno valaki xp-re cserélte a vistát a laptomon,azóta újra tudom telepíteni,és nem kell semmi ilyesmi.Realtek kell meg intel driver meg hálózati driver a nethez(asszem broadcom),aztán annyi.Sőt mióta win4evert használok még azt se kell külön.A win4ever wpi-vel van ellátva,csak kiválasztom mit akarok(driver,szoftver),aztán automatán megy minden.Olyankor csak a realteket és az intelt választom ki,minden más bele van integrálva.Most egy csaj gyári vistás notiját akarom xp-síteni,és félek,hogy nem fog simán menni.Nem tudom számít e valamit,de ez a winem van:


[link]


Ja és bocs,ha hülyeségeket írok,nem vagyok már láma,de nagyon még nem vágom.

2008. okt. 17. 12:59
 7/12 anonim ***** válasza:

Sata a hagyományos Ata csatolás továbbfejlesztése a HDD-nél.

Külön illesztő szükséges hozzá, mert a régebbi xp nem ismeri fel a hdd-t. A te géped valszeg régebbi hdd-s.Ata.

A lány notiját járjátok körül viszont, mert új! Az a legegyszerűbb ha megkérdezitek a boltban, hogy mi a helyzet ezzel a notival. Biztos tudják! Ha kell hozzá sata driver, akkor szerintem nem ússzátok meg az integrálást...gondolom nincs floppy-ja.

Sajnos egy kicsit macerás. Vagy parancs-sori sp3 integrálás mint fent...nálam ez jól sikerült...

De az sp3 nem tartalmaz minden sata drivert...

...vagyis inkább kevesebbet mint többet:(


Ezért próbáljátok az nLite programot...

[link]

Az nLite-hoz előbb ez kell> .NET Framework 2.0 <feltenni!

Az nLite-tal integrálhattok sp3-at, és sata drivert is.

A noti alaplapi lemezében szerintem ott van a sata driver is...onnan "kiszedhetitek"

Szóval, jó bonyolult lett ez satatelepítés...

próbálkozzatok...

Csináljatok mind a két módszerrel telepítőt szerintem, aztán csak összejön az egyik.

2008. okt. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.:)
2008. okt. 17. 23:40
 9/12 anonim ***** válasza:
A sata driver legyen veled:)
2008. okt. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kurva jó oldal a videosmart.hu.Kösz,hogy belinkelted.
2008. okt. 18. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!