Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » DVD-n lévő HD videot szeretnék...

DVD-n lévő HD videot szeretnék rippelni mp4 vagy aviban a merevlemezre, kimenet is HD legyen? Tudtok ajánlani egy ingyenes progit?

Figyelt kérdés

A lényeg tehát, hogy az eredmény is HD legyen. Eddig ennek az ingyen változatát használtam, de csak 700MB-ig konvertál és nem HD-ban:

[link]



2017. máj. 13. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:

A DVD 720x576 felbontású fixen, nem HD. A képarány meg a pixelek milyenségétől függ, mert DVD-n soha nem 1:1-esek. Ha felskálázod a felbontást, attól még nem lesz jobb minőségű, csak rosszabb. Legjobb a legközelebb maradni az eredetihez a legjobb minőség érdekében. Megtartod a szélességet, és levágod a filmről a fekete sávokat, amik a mozivászon 16:9-nél szélesebb mivolta miatt ott vannak. Majd a lejátszó skáláz, ha kell.


Programok közül erre a célra legjobb a Handbrake és a Nero Recode.

2017. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első megállapítása helyes, annyit kivéve, hogy DVD-n miért ne lehetne HD videó? Ráfér, nem???
2017. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem is DVD-re mondjuk 4,5 GB-ig rá lehet tenni HD videonyagot. No én ezt szeretném HD-ba, olyanba amilyen a video (tehát vagy sima HD 720-ba vagy fullHD 1080-ba) rippelni. Nos, erre mit ajánlotok, amiket az első javasolt, azok jók erre?
2017. máj. 13. 13:56
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és elfelejtettem:laptopon Mac op. rendszerre kellene egy jó program (bocs az utólagos infoért)
2017. máj. 13. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:

"Első megállapítása helyes, annyit kivéve, hogy DVD-n miért ne lehetne HD videó? Ráfér, nem???"


Adatfájlként ráfér, de ahhoz nem illik a "rippelés" szó. Próbáljuk a kérdezőt nem nézni komplett idiótának, amíg nem ad rá okot, oké?

2017. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem néztem senkit idiótának, a válasz meg neked szólt, hogy ne ott akadj le, hogy DVD-n HD videó, hanem segítsünk. A kérdező nem jártas a témában ezért nem kell a rippelés szó szakmai részénél elakadni. Persze az egy fontos infó hogy MAC-re kell, akkor én nem írnék progit...
2017. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!