Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudja az XAMPP...

Miért nem tudja az XAMPP elindítani a MySQL szervert?

Figyelt kérdés

Telepítettem mindkettő programot. Apache szerver megy. De a MySQL-nél ezt írja ki:


Error: MySQL shutdown unexpectedly. This may be due to a blocked port, missing dependencies, improper privileges, a crash, or a shutdown by another method. Press the Logs button to view error logs and check the Windows Event Viewer for more clues. If you need more help, copy and post this entire log window on the forums:

....

Do you already have another mysqld server running on port: 3306 ?

Aborting

...

Can't start server: Bind on TCP/IP port. Got error: 10048: Az összes szoftvercsatorna-cím használatának általában csak egy módja (protokoll/hálózat cím/port) engedélyezett...


Mit csináljak????



2017. máj. 1. 20:15
 1/5 Argloss ***** válasza:
100%

Tiltva van a port amit használni akar, vagy valami más program használja. (pl.: Skype)

Ha tiltva van, akkor engedélyezed a portot, ha más program használja, akkor my.ini-ben átállítod a portot valami másra, bezárod a másik programot stb.

2017. máj. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Leginkább a Skype fogja a portokat, ki kell venni a beállításoknál, hogy használhatja a 437-est. Frászt használhatja, a kezére kellett volna ütni annak, aki kitalálta.
2017. máj. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A Skype a bejövő hívásokra 16465-ös portot használja. A 80, 443-at további bejövő kapcsolatokhoz, ezeket kivettem, újraindítottam, de még mindig hibát dob. A MySQL van 3306 porton - a Workbench azt írja.
2017. máj. 2. 10:11
 4/5 A kérdező kommentje:

Átállítottam a my.ini-ben. Most úgy tűnik jó, bár rendszergazda engedélyt kért.

Csak azt nem tudom, hogy akkor most, hogy fog csatlakozni az adatbázishoz, ha az egy másik porton van. Vagy az mindegy???

2017. máj. 2. 10:27
 5/5 anonim ***** válasza:
A hiányzó alany adja meg a kulcsot. Mi fog hogy kapcsolódni az adatbázishoz? Ha például egy PHP-program, akkor a PHP manuálban lehet utánanézni a szintaxisnak, ahogy a portot megadod csatlakozáskor.
2017. máj. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!