Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Magyar billentyűzeten francia...

Névtelenül nevű kérdése:

Magyar billentyűzeten francia karakterek?

Figyelt kérdés

Meg szeretném oldani valahogy, hogy a windowson a billentyűzetem hasonlóan működjön, mint az androidos virtuális billentyűzet.

Azt szeretném, ha be tudnám állítani - mint androidon - hogy magyar és francia billentyűzetet kérek egyszerre.


Ezáltal, ha hosszan lenyomom az "e" betűt, akkor ne kezdjen el végtelen számú "e" betűt írni, hanem jöjjön fel egy kis ablak, amiben ott látom az e, é, è, ê, ë lehetőségeket, és majd én onnan kiválasztom - mint androidon - hogy melyiket kívánom leütni.

Előre is köszönöm.



2017. jan. 27. 16:33
 1/9 anonim válasza:
Állítsd be a vezérlőpultnál az idő és nyelvnél, hogy a beviteli nyelv francia (is) legyen. Aztán töltsd le, az ott már meg fog jelenni.
2017. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem jó.

Nekem arra van szükségem, hogy valós időben tudjak váltani a két nyelv között.

Gondolj bele, hogy szeretnél leírni 50 mondatot franciául és magyarul is. fr-hu, fr-hu, fr-hu.....

Nincs idő váltogatni.

Ha lenyomom az e betűt, jöjjön fel a tuti kis androidos ablak, amiben mind a magyar, mind a francia "e" változatok benne vannak. Én majd kiválasztom, melyik kell.

Ez windows, nem android. Sokkal nagyobb, átgondoltabb, szerintem a 21-ik században ez nem túl nagy elvárás, teljesen hétköznapi problémát vetettem fel, nehogy már ne lehessen megcsinálni.

Esetleg valaki más? Valami külső alkalmazás, ami átveszi a billentyűzet kezelést a windowstól?

2017. jan. 29. 17:16
 3/9 anonim válasza:
Ha ezt megcsinálod, amit írtam, akkor magyar és francia IS lesz a billentyűzeted, és nem kell mindig a vezérlőpultnál állítgatni. Nálam például csak legalul, a dátum mellett kell egyet kattintanom, hogy franciáról magyarra, magyarról franciára váltson. És akkor lesznek francia karaktereid is.
2017. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálom megint. Szóval alul fogom tudni váltani, ez elkerülte a figyelmem.

Köszönöm, próbálom. :)

2017. jan. 29. 20:17
 5/9 anonim válasza:
Oké :) Nàlam legalàbbis alul lehet...
2017. jan. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Winen nincs olyan, mint linuxon meg osx-en, hogy két billentyű lenyomásával lehet váltani a nyelvet? Én azt használtam, amikor német-magyar között kellett váltanom. Annál gyorsabbat nem tudok.
2017. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez az alul átváltom verzió csak nem jó nekem. Én nem szeretném megszokni a francia billentyűzet kiosztást, hanem a magyar billentyűzetet szeretném kibővíteni pár francia karakterrel. De a többi betű legyen a megszokott magyar helyén.

Valami külső programra gondolok, amivel átkonfigurálhatom a billentyűzetemet. Legalább a jobb oldali számbillentyűket had írjam már felül, az pont elég lenne.

Nincs valami alkalmazás átkonfigurálni a billentyűzetet?

2017. febr. 1. 06:38
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Nekem az segített, hogy újratelepítettem az egész telefont és francia nyelvet adtam meg az elején. Kicsit nehézkes, mert nem tudom, hol kell a prediktív szövegbevitelt kiiktatni, de ami nagy siker, hogy a magyar ékezetek nagyja is megjelenik abban az általad óhajtott ki kockában. ;-)

2017. ápr. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 repvend válasza:
a Ctrl+space billentyűkombinációval is tudsz közöttük váltani
2017. júl. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!