Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi az adott operációs rendszer...

Mi az adott operációs rendszernek a felső korlátja amit ki tud használni prociban, Vgaban, DirecrXben, és Ramban?

Figyelt kérdés

Azaz van e olyan hogy túl erős az adott gép neki,és nem megy fel rá.Félre ne értsetek,nem aza őrült vagyok,aki egy highend pc-re xp akarod rakni,csak kíváncsiságból kérdezem.

Azt vágom,hogy xp,és gondolom előtti rendszerek telepítése megakad Satás vinyónál.Csak kíváncsiságból:Mi a max amin elfutnak a következő rendszerek:Win 95,Win 98,Win 2000,Win Xp,Win Vista,az újabbak gondolom akármilyen erős gépen.És mi a legtöbb amit ki tudnak hasznáni?


2016. dec. 24. 07:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Sata-s vinyóval nincs bajuk, videókártyánal is inkább driver hiány van.


RAM-ból van bennük felső korlát

Egy procit lehet beléjük tenni(bár ez az összes felhasználóknak szánt Windowsra igaz, csak a server editionök kezelnek több procit(nem procimagot, hanem rendes külön procikat)

2016. dec. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mennyi ramból a felső határ?
2016. dec. 24. 07:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Természetesen mindegyiknek van felső határa, mégpedig annyira, hogy el sem indulnak újabb gépeken...


...éppen ezért az ilyen rendszereket inkább virtuális gépekre szokták telepíteni (mint például a VirtualBox, vagy a VMware)


(Persze láttam már Windows 3.1-et is CD-ről bool-olva elindulni, mint egy LIVE... ...tehát nincs lehetetlen!)

2016. dec. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lásd:


[link]

2016. dec. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És mindegyik kitud többmagos cpu-t használni?
2016. dec. 24. 07:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden Dos és W3.x "live" is volt egyben. A boot-hoz nem volt szükség írásra, legfeljebb (a már fejlett) 386-os módban a virtuális memória kezelésekor, de mivel pár megát foglalt az akkori átlag 2-4-8 edo-ból, még egy 1-2 mb-os smartdrv.exe install is belefért, és úgy pörgött a 172 megás quantum, hogy öröm volt nézni.

Az nt workstationben is volt multiprocesszor támogatás, nem kellett hozzá a szerver verzió. A bootloader betöltésekor már ki is írta egy kékhalálszerű képernyő tetejére 1-2 sorban :)

A világ legstabilabb Windows rendszerei sorakoztak fel nt vonalon. Akkoriban azt mondtuk, redmond az ufóktól vehette, mert önállóan ilyet...

Nagyon valószínű, hogy a 3.1/w95/98/nt megbukott volna a satán, az csak később, 2002 körül jelent meg.

A dos fat16-on 2 gb-ig kezelt partíciókat, ha ennél nagyobb volt, akkor többet csináltunk, de csak 2047 mb-ig boot-olt, tehát a második partícióról (ha ilyen "nagy" volt az első), már nem tudott indulni.

Az xp már nagyon új rendszer az előzőekhez képest, valószínűleg ott volt a váltás, amikor teljesen leszakadtak a dosról (ez nt-ben a 3.1 idején történt kb), a 9x vonalon csak a millenniumnál, de az is ilyen "ál" leszakadás volt. Valójában, ha nem lett volna nt vonal, valószínű nem lenne ma windows sem.

2016. dec. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!