Az normális ha a töredezettségmentesítő több mint egy napig fut 1 TB winyón?
Gondolom hogy nem....
Ketté van osztva.
D:/ minden cuccom
C:/ csak oprendszer és programok.
Konfig:
GTX 760
Intel core i5 2500k 3.3 ghz
8GB ram
Miért lehet ilyen lassú?
Valamint a bekapcsolás is elég lassan megy már....
Lehet hogy megérett az újratelepítésre? :(
Függ attól is, hogy mennyi a cucc rajta, meg attól is, hogy mennyire töredezett. Pl. a Defraggler iszonyat lassú, egy teljes töredezettségmentesítés ekkora vinyón napokig is eltarthat.
Ezt úgy tudod legjobban kivédeni (ennél a programnál), hogy nem csinálsz full mentesítést, hanem az elemzés után átváltasz a fájlok fülre, kipipálod őket, és ott nyomsz rá a fájlok töredezettségmentesítésére.
Eléggé tele van... van kb 100 gb szabad hely....
Hát már egy napja megy és a 4. menetnél tart. ezt már inkább nem nyomom el mert feleslegesen ment akkor már egy napja a gép. De legközelebb megpróbálom, hogy elemzés után a fájlokra kattintok, köszönöm. :)
Ettől amúgy miért lenne gyorsabb?
ÉS a tetű lassú bekapcsolás miért lehet? jelszó beírás és bejelentkezésig kb 1-1.5 perc, aztán mire magához tér még 1-2 perc amig normálisan működik.
Az a nem normális, aki még mai gépéken1 TB-s merevlemezeken töredezettségmentesít.
Se nem 2001 van, se nem XP-t használsz azt gyanítom.
Azért lehülyézni nem kell, viszont pár tévhitet azért oszlassunk el!
A töredezettségmentesítést nagyon sok mítosz lengi körül, sokan szinte már valami csodaszerként tekintenek rá. Holott egyáltalán nem az.
Ahhoz, hogy a lényegét megértsük, tudni kell, hogy mi az a töredezettség. Ameddig csak írsz egy adathordozóra, és semmit nem törölsz vagy módosítasz, addig nincs töredezettség. Viszont ha pl. törölsz egy fájlt, annak a helye felszabadul. Ha erre a frissen felszabadult helyre egy másik fájlt helyezel el, az alábbi 3 eshetőség valamelyik áll fenn:
- Az új fájl pontosan akkora, mint az előző. Ilyenkor természetesen nincs töredezettség, viszont ez a legritkább eset.
- Az új fájl kisebb, mint a felszabadult hely, ekkor még szintén nincs töredezettség, és a fennmaradó helyre újabb fájlok kerülhetnek, amiknél ugyanezen 3 eshetőség állhat fenn.
- Az új fájl nagyobb, mint a felszabadult hely, ilyenkor a fájl első fele erre a helyre kerül, a második fele pedig más szabad hely(ek)re. Na, ez a töredezettség, amikor egy fájl nem folytonosan helyezkedik el.
Miért is probléma a töredezettség?
A fájlok beolvasása közben ha más helyre kell pozícionálni az olvasófejet, az bizony időveszteséget okoz. Az időveszteség mértéke függ attól, hogy hányszor kell egy fájl beolvasása során új pozíciót felvenni a fejnek, valamint attól is, hogy milyen messze kell pozícionálni. Ha csak egyszer kell "ugrani", 2 szektorral arrébb, az gyakorlatilag elenyésző időveszteség. Ha viszont szektoronként kéne ugrálni a lemez eleje és vége között, az már tetemes mennyiségű időveszteséget tudna okozni. (Ez azért extrémen ritka helyzet.)
Viszont!
Ez a 80-as és 90-es években, amikor még floppyzgattunk, meg amikor a merevlemezek sebessége is a mai sebesség töredéke volt, és ezáltal még akár az ember számára is észrevehető volt egy pozícionálás ideje, akkoriban tényleg sokat számított, hogy egy lemez töredezett-e.
Ma viszont ez már jelentéktelen. Egyrészt azért, mert mint írtam, a mai háttértárak sebessége nagyságrendekkel nagyobb, mint a régieké, és egy fájl beolvasása során 1-2 tizedmásodperc extra idő senkit nem fog a földhöz vágni.
Másrészt a mostani vinyók agyon-vissza vannak cache-elve, ezen gyorsítótárak pedig remekül tudják a töredezettségből adódó időveszteséget kompenzálni.
Harmadrészt meg az egyre korszerűbb fájlrendszerek is igyekeznek olyan algoritmusok szerint dolgozni, amik minimalizálják a töredezettséget.
(Azt meg csak zárójelben jegyzem meg, hogy a töredezettségmentesítés nem teljesen veszélytelen művelet. Elég egy rosszkor bekövetkezett összeomlás, ami könnyen okozhat adatvesztést. Persze aki kicsit is kompetens, annak eleve van mentése mindenről, de ez más téma.)
Összességében:
Régen is túl volt misztifikálva a töredezettségmentesítés fontossága, ma pedig egyszerűen már felesleges.
A lassulást tucatnyi egyéb dolog is okozhatja, egy durván "lelakott" oprendszer is okozhat durva teljesítményromlást (nem a töredezettség miatt...), de akár hardveres probléma is állhat a háttérben.
Egyébként annyira nem durva az az 1 nap, ha sok fájlt kell mozgatni.
HDSentinel mit ír a kondícióra?
Tudtam, hogy mi a töredezettség. és ezért tettem egy próbát, hátha segít a lasssuláson. Mivel elég sokszor van hogy fullra betelítem a merevlemezt majd törlök 100-150 GB-ot ezért biztos hogy nagyon töredezett, ezért gondoltam, hogy lehet ez a probléma egy része.
Azt viszont nem tudtam, hogy ma már ennyire felesleges ezt megtenni mert az olvasási sebesség annyira gyors hogy kiküszöböli a problémát.
A durván lelakott oprnendszert kifejtenéd kicsit?
Azt is figyelembe kell venni, hogy merevlemez elejéről jóval gyorsabban olvas, mint a végéről.
Számos tördezettmentesítőnek van olyan opciója, hogy a nagyobb (általában kevesebbet használt) fájlokat a merevlemez végére rakja.
Ezért is érdemes lehet futtatni.
Ilyen pl a Defraggler
A Defraggler egy külső program.
Nem tudom, hogy az alap windowsos mentesítő képes-e ilyesmire. Defragglert használok, amióta létezik
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!