Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu frissítés 9.10-ről 10....

Ubuntu frissítés 9.10-ről 10. 04-re CD-ről lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Csak azt szeretném megtudni, hogy az Ubuntu 9.10 van még fent a gépen, de most szeretnék frissíteni 10.04-re.Ekkor letöltöm a .iso fájlát, kiégetem és a CD-ről frissíthetem?Vagy hogyan lehet frissíteni?A választ előre is köszi!(Egyébként kezdő Ubuntu-s vagyok:D)
2010. ápr. 30. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Tényleg kezdő lehetsz. Maradj a 9.10nél.


DE! Ha már kiírtad a 10.04est biztonságból, külön partíción van legalább !!! a / és a /home !!! és

nem baj ha véletlen elszáll az egész akkor:

$sudo apt-get update

$sudo apt-get dist-upgrade


Ha nem sikerült akkor CDről reinstall, csak particionáláskor manuálisan csatold fel a / és a /home-ot a megfelelő helyre és lehetőleg a /home-ot ne formázd.

2010. ápr. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké köszi.Úgyse megy a CD, valami hibát ír ki, mikor akarnám telepíteni, vagy kipróbálni:D
2010. ápr. 30. 15:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet CD-ről frissíteni, de ahhoz az alternate iso-t kell letölteni és kiírni. Beteszed a lemezt és fel is ajánlja a frissítést.
2010. ápr. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:) Köszi!
2010. máj. 1. 07:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!