Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntuban hogy tudok drivert...

Ubuntuban hogy tudok drivert telepíteni vagy internet kapcsolatot létesíteni?

Figyelt kérdés
Mint általában akik itt kérdeznek linuxal kapcsolatban én is kezdő vagyok ezen a szinten. Feltelepítettem az oprendszert, de nem jön be az internet. UPC netem van telefonkábelről jön a net és felhasználónevet és jelszavat kell megadnom (legalábbis windows alatt). Próbálkoztam egy helyen az ubuntuban de kiírja hogy nincs kapcsolat. Azon is gondolkodtam, hogy nem ismeri fel az alaplapi hálókártyám. A driver cd-n találtam linux mappában fájlokat, de nem tudom, hogyan kell telepíteni. Valaki linux szaki tudna esetleg segíteni? :$ Fórumokon sajnos nem találtam leírást. :(
2010. ápr. 23. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Neked egy PPPoE kapcsolat kell. Ezt vagy a network managerrel állítod be grafikus felületen, vagy ahogy én is szoktam konzolosan. Ha nem valami nagyon spéci hálókártyád van, akkor nem kell a driver CD.

[link]

2010. ápr. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem 9.10es ubuntum van és így próbáltam behozni, de nem sikerült :( [link] Konzolban amit te küldtél sajnos nem sikerült. Beírtam steel@ubuntu:~$ sudo pppocenof

[sudo] password for steel:


És ezutn akármit is gépelek nem írja ki de ha ütök egy entert kiírja hogy nem jó a kód.

2010. ápr. 24. 17:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Sikerült!!! Köszönöm a segítséget. Én buta azt hittem az internetkapcsolat jelszavamat kérte közben csak a rendszergazda jelszavat.
2010. ápr. 24. 17:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!