Debian névszerver?
Most oszinten, eleg durva egy ceg lehet, ahol annyira profi adminisztratorok vannak, akik gyakori kerdeseken keresnek, kizarolag MAGYAR leirast arra, hogy a szervert hogy konfigoljak...
Tudom, nem valaszolok a kerdesre, de basszus, egy DNS szerver felpatkolasa nem valami bonyolult feladat, de a kerdesbol ugy latom maga a DNS mukodese sem feltetlenul teljesen tiszta.
Pontosan mit szeretnél? Mert ez nem derül ki.
A domain name servereit a domain.hu-nál kell állítani (.hu esetén), a te DNS-ed beállítása csak akkor számít, ha a világ is tudja, hogy nálad kell keresni a zónát.
#2/1
Nem webtárhelyekkel foglalkozunk, és nem multinacionális cég vagyunk. Webfejlesztéssel foglalkozunk, amit úgy gondolom, hogy nem kell összefüggésbe hozni a Rendszergazdai feladatokkal.
#2/2
Szeretnénk, ha stabilabb tárhelyet tudnánk az által biztosítani, hogy mondjuk nem a forpsi névszervereit használjuk, hanem a sajátjainkat.
Nézd, én kizárólag Linux szerverek üzemeltetésével foglalkozom, de eszembe nem jutna az ügyfeleimnek webfejlesztési munkát bevállalni. Nem azért, mert nem tudnám megcsinálni, hanem azért, mert nem értek hozzá és minőségi munkát nem tudnék végezni vagy csak esetlegesen.
Ha neked a bind configja bonyolult, akkor lehet, el kellene gondolkozni, hogy egy profi tartsa karban a szerveretek. Igaz, kerülne havi néhány (de nem sok) tízezresbe, viszont a legkisebb probléma nem döntené be a szervert (spam, dos, hw hiba, stb) és nem venné el a ti időtöket sem attól, hogy azt csináljátok, amihez értetek: fejlesszetek. Az üzemeltetés egy más világ.
Atyaég.. az ISPCP egy nagyon régi hoszting panel, a legfrissebb verzió is 5 éves. Nade elegánsan engedjük el ezt a tényt, bízzunk benne, hogy a felület internetről nem elérhető (és még csak Ti irányítjátok ;-) ).
Mint hoszting panel, képes a bind-et konfigurálni, biztosan van benne DNS menedzsment modul, tehát elvileg lehetőség van arra, hogy DNS szolgáltatást is tudjatok adni az ügyfélnek. Ehhez nálatok kell létrehozni az ugyfelem.hu zónát, és az ügyfél a regisztrátoránál ennek a DNS szervernek a címét kell, hogy megadja.
Nade.
Ahhoz, hogy sikeresen (át)regisztrálj egy domain-t saját szerverre, ahhoz minimum kettő kell, ráadásul olyan kettő, ami nem ugyanabban az IP tartományban van - célszerűen két független adatparkban. Ha ezt nem tudjátok biztosítani, akkor eleve halott az ötlet.
Persze, lehet pl. az Arubán 300 Ft-ért bérelni gépet, ami erre pont jó, de a másodlagos DNS szerver konfigurálását akkor sem ússzátok meg, és ott vagytok, ahol most.
Tehát én két dolgot tudok javasolni.
Vagy foglalkozzatok csak webfejlesztéssel, és minden egyéb dolgot hárítsatok el (ahogy ezt több fejlesztő cég is csinálja): megcsinálod a weboldalt, feltöltöd az éles site-ra, a többi meg az ügyfél dolga, oldja meg, hogy működjön. Ez így tiszta profil. A domain regisztrációs problémával meg szórakozzon az, akinél az ügyfél hosztolja a weboldalát.
Ha meg ezekben a kérdésekben is támogatni szeretnétek az ügyfeleket, vegyetek fel egy hozzáértő szakembert, másként ez nem fog működni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!