Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Informatikában jártas személy...

Informatikában jártas személy el tudná mondani, hogy a karanténba került fájlokból hogyan s mivel lehet a vírus kiszedni?

Figyelt kérdés

Na szóval, ez a büdös helyzet:

[link]


Elképzelésem sincs, hogy kerültek ezek fel, semmit sem telepítettem a szükséges dolgokon kívül, neten is kerülöm a vírusnak látszó dolgok megnyitását.


De a lényeg, el tudnám ezt valamivel tüntetni itthon egyedül, vagy muszáj szakember?


2016. máj. 21. 03:05
 1/6 anonim ***** válasza:

1. A karanten azt egy zart doboz, ami nem nyithato ki belulrol:)

Tehat amit elfogott a virusirto, azert mar nem kell aggodni.

(Azert nem torli, mert lehet hogy neked megis fontos, vagy teves riasztas.)


2. A KMS server a nem-eredeti Windowsok aktivalasat vegzi. Lehet ezert nem szereti az irto, de lehet hogy csak a neve ugyanaz.

Mindenesetre eredeti Windows sokat segitene (vagy Linux).


Tobbirol otletem sincs, de nem tunnek veszelyesnek.

2016. máj. 21. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha eltüntetés alatt törlést értesz, akkor szerintem a karanténból törölhetők a fájlok.
2016. máj. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Tobbirol otletem sincs, de nem tunnek veszelyesnek"


Nem akarok gonoszkodni, de egy kártevőnek épp az a célja, hogy ezt gondoljuk. :)

2016. máj. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Törlés alatt arra gondoltam, hogy hogyan lehet a fájlokból törölni a vírust. A gép szerint ezek fontos fájlok, mivel próbáltam törölni, de a rendszer nem engedte.
2016. máj. 21. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Víruskeresőkben ez javítás, vagy hasonló kifejezéssel szokott szerepelni, tehát kísérletet tesz a javításukra. Ez vagy sikerül, vagy nem.

Törölni pedig a víruskereső progin belül próbáld a karanténnél.

Ha meg tényleg fontosak, akkor azt kell kideríteni, hogy eredetileg hova tartoztak. Pl. ha Win-hez, akkor a Win telepítővel érdemes egy rendszerjavítást csinálni. (Vagy driver újratelepítés, stb.)

2016. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor jobb, ha ezt szakemberre bízom. A javítást mindig kipróbáltam, mielőtt karanténba került volna, de egyiknél se sikerült.
2016. máj. 21. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!