Tényleg nagyon rossz a Linux?
Ha jó minőségű hasznos alkalmazások, mutatós játékok, programnyelvek tömegét el lehetett készíteni rá, már olyan nagyon rossz nem lehet. Ha stabil, biztonságos, felhasználóbarát rendszereket lehet rá építeni, akkor szintén nem. Ha e rendszerek és a programjaik telepítése és kezelése egyszerű, akkor megint csak nem. Ha nem igényel állandó karbantartást, pátyolgatást, akkor stb.
Általánosságban bármiről ki lehet jelenteni, hogy trágya. Aztán a pontosításkor könnyen kiderülhet, hogy a véleményalkotó azt se tudja, mit beszél, csak a hozzá hasonló gyalogeszűek előítéleteit szajkózza.
„...úgy mondják ezt, hogy ki sem próbálták.”
Naná, hogy úgy mondják.
Ez kb olyan, mint amikor az apáca beszél a szexről.
Most komolyan, te adsz annak a véleményére, aki soha életében nem is használta? Csak hallotta valamelyik ismerősétől, aki egyszer, 20 éve látott már távolról olyat, hogy az bizony sz**.
Az ilyen vélemények azok, amikre egyáltalán nem szabad alapozni. Ki kell próbálni, vagy ha nem is próbálod ki, mindenképp tájékozódni kell, hogy az milyen. Rengeteg kép, videó, leírás van már a Linuxokról, amik alapján már reálisabb véleményt lehet alkotni.
Ami pedig azt illeti: a Linux egyáltalán nem rossz! Bizonyos tekintetben rosszabb, mint a Windows, bizonyos tekintetben meg jobb. Inkább azt lehetne mondani, hogy másabb. A Linux fő alkalmazási területe a szerver szféra. A webszervereken döntő többségében Linuxszal fogsz találkozni. Mailszerverek körében szintén. Fájlszerverek esetében is sokan a Linuxot preferálják.
Ez persze nem jelenti azt, hogy a Linux csak szervernek lenne jó. Én éveken keresztül elsődleges rendszerként Linuxot használtam, és még ma is gyakran bootolok Linuxban.
Annyiból "rosszabb", mint a Windows, hogy kevesebb kereskedelmi szoftver készül rá, ami a játszani vágyókat szokta érzékenyen érinteni. A fejlesztőknek ugyanis nem éri meg Linuxra is portolni a játékokat, mert egyszerűen nem hozná be az árát. Más szoftverek terén már jobb a helyzet, majdnem mindennek van Linux alatt futó alternatívája.
Előnyei közé tartozik, hogy stabil, kisebb erőforrásigényű, és potenciálisan biztonságosabb, mint a Windows.
A nehézkes, nem felhasználóbarát kezelés meg igaz volt, kb. olyan 15-20 éve. Azóta a Linux olyan mértékben lett felhasználóbarát, hogy egy laikusnak nem okoz nagyobb nehézséget a kezelése, mint a Windowsé.
Nem. Próbáld ki, de lehetőleg egynél több disztrót. mondjuk Debian (vagy forkja), RedHat (vagy klónja), Slackware (vagy klónja) és Arch (vagy klónja) legyen, aztán dönts. Igazából ehhez csak annyi jön még, hogy a GUI egy külön rész, szóval azt is érdemes többet letesztelni, és még így elő szokott fordulni, hogy az ember menet közben vált, akár még disztrót is.
Amúgy ezeket az ismerőseidet kifaggatnám, hogy mire is alapozzák az állításaikat.
Erről az oldalról lehet tájékozódni [link] :)
Én mintet használok, kde felülettel, mert a windowsnál is ezt a fajta felületet szoktam meg.
Ahogy az androidhoz, a linuxokhoz is van már szoftverközpont.
Sok alkalmazást telepíthetsz.Játékra is lehet használni, van benne emulátor és egész jó.
Persze először vagy virtuális gépre telepitsd fel vagy külön vinyóra.
Ezt a fórumot ajánlom : [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!