Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem indul el az internet...

Miért nem indul el az internet a gép bekapcsolása után 10-15 percen keresztül?

Figyelt kérdés

Az AVG Internet Security 9.0 telepítése után lépett fel ez a probléma. Hiába nyitom meg az internetet; vagy lefagy, vagy meg sem jelenik az ablak.Érdekes, hogy 10 perc után minden remekül működik. Nincs más vírusvédelmi szoftver a gépemen, Mozilla Firefoxot használok. Szerintem a tűzfal beállításoknál lehet valami probléma. A böngészőnél speciális beállítások vannak életben jelenleg, átállítsam?

[link]

Vagy más beállításokat végezzek?


Adatok gépemről:512 MB RAM, Windows XP, SP3, Processzor AMD x86 2500+, CPU rendben 0-10-20%(nincs vírus), lapozófájl kicsit nagyra nő 600-800 MB-ra is felmegy,de bakapcsolásnál normálisan 400-500 MB


2010. ápr. 9. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Cseréld le azt a sz@rt.Nekem is az volt hasonló problémákkal,de meguntam és lecseréltem az Avast 5.0-re.

A gondok megszűntek.

2010. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak az a probléma, hogy 13 ezer forintért már megvettem, úgyhogy nem szívesen dobnám ki az ablakon.
2010. ápr. 9. 20:14
 3/8 anonim válasza:
Én is lecserélném a virusirtot mert ezek nagyon megfogják a gépet és belassitják!! nekem most nod32 van fent s semmi bajom sincs a géppel és nettel sem! De sokszor az is lehet a baj h a modem nem veszi normálisan a netet és igy ugyebár nem tudja tovább adni a gép felé! De elöször is probáld meg lecserélni a virusirtotad! és még amit tuti h ne használj az a panda!!!!! az még durvább mint ami most neked van!
2010. ápr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nehogy kidobd! Nagyonis kell manapság a szigorúra beállított tűzfal. Nekem ESS van a gépemen, ott először Interaktívra (tanuló mód) kellett beállítani, ilyenkor állandóan feldobta az Ablakot, hogy engedélyezed-e, beállítod-e állandó engedéllyel. Aztán ha ez megvan (néhány napig tart), utána Automatikusra állítottam a tűzfal szűrését. Ez minden IS-nél hasonló.

[link]

Oldal alján ott a Kapcsolat. Írjál nekik, kérjél segítséget.

Kaptál hozzá valamilyen anyagot? ESET-nél a honlapról le is tölthető.

2010. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elküldtem nekik is e-mailben a kérdéseimet, de még nem válaszoltak. Egyébként ezt megelőzően jogtiszta NOD32 volt a gépemen, de a Total Defender 2010 ellen csődöt mondott, így vihettem a gépet a szervizbe.Az AVG-ről sok jót hallottam, azért döntöttem mellette. A teljesen ingyenes szoftverekben pl. Avasti nem bízom.
2010. ápr. 9. 20:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ESET kb. egy nap múlva szokott válaszolni. A régebbi gépemen próbáltam megoldani a védelmet ingyenes szoftverekkel, a vége komoly trójai fertőzés lett. Erre a gépre inkább megvettem az ESET Smart Securityt három évre. Eddig semmi gondom nincs vele.

Az viszont lehet, hogy a Mozilla Firefox a gépeden fertőzött, a legjobb lenne lecserélni.

2010. ápr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ez ki van zárva. A Mozilla Firefox az egyik legbiztonságosabb és legmegbízhatóbb webböngésző. Csak azután jelentkezett ez a probléma, miután felraktam az AVG-t.
2010. ápr. 9. 20:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem véletlenül szokták rendszeresen frissiteni a Firefox-ot is, tele van bugokkal és biztonsági résekkel. Én pl. le szoktam cserélni időnként, de kapott a másik gépem úgy fertőzést (trójai), hogy a böngészőn keresztül jutott be. Éppen ezért használok NoScriptet és reklámblokkolót (Adblock Plus). Az AVG annyiban "bűnös", hogy megtalálta a rejtett fertőzést és ezért blokkolja a böngészőt.
2010. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!