Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint. A particionálás...

Linux Mint. A particionálás mennyire befolyásolja a rendszer sebességét?

Figyelt kérdés
Először interneten olvasva így partícionáltam egy üres lemezt: 20GB root (/), 350Mb boot, 8Gb swap cserehely és a maradék 120GB lett a home. Ezek után nagyon lassú volt pl a Firefox folyton 90%-on pörgött a proci majd meguntam és letöröltem a Mintet. Most Windows 10 mellé raktam fel a Mintet úgy, hogy lett egy 8Gb swap cserehely és egy 112Gb root(/) ezen kívül semmi más. Ezzel érdekes módon működik rendesen a Firefox, maximum 40-45 esetleg 50%-ig megy fel a cpu teljesítmény. A partícionálás így befolyásolja a rendszer sebességét? Miért?

2016. ápr. 29. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Elvileg az nagyon kicsit befolyásolhatja, hogy a lemez fej mennyit kell mozogjon a swap partícióhoz, tehát a swap-et néha a lemez elejére teszik, de nem hiszem, hogy itt erről lenne szó.
2016. ápr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul SSD-m van. Nem értem. Kíváncsi vagyok ha letörlöm a Windowst és a teljes lemezt telepítem újra Linux Minttel akkor is jó lesz-e a működés újra.
2016. ápr. 29. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Ott valami más probléma volt, biztosan nincs köze ahhoz, hogy hogyan particionáltad.
2016. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az sem számít, hogy mivel készítettem telepítő pendrive-ot? YUMI-val csináltam. Mert más lényegesebb változás nem volt a partícionálást leszámítva. Az előző telepítésnél az első dolgom volt a Firefox és a videók Youtube-on de ott néha beakadt és egy egy hang vagy beszédrész ismétlődött néha (gondolom a cpu túlterheltség miatt). Telepítés után ez nem jelentkezett (csak akkor mikor a playonlinux-al játékot telepítek közben mert az alapból 70%-ot zabál).
2016. ápr. 29. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez valóban érdekes. Írd le kérlek a géped konfigját! Az is lehet, hogy sok kiegészítőt vagy hibásakat telepítettél a Firefoxhoz.

Egyébként nekem is rendszeresen befagy, ill. bug-ot jelezve kikapcsol. De nekem Windows van fent. Gondolkoztam már a Firefox újratelepítésén, hátha megoldja a problémát.

Friss rendszertelepítésnél kétlem, hogy erről lehetne szó, de gondoltam a töredezetségmentesítésre is.

Nem lehet, hogy korábban egy rakás oldalt nyitottál meg egyszerre, most meg kevesebbet?

2016. ápr. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Laptop, Quad-Core AMD 1,9Ghz, 4Gb RAM, Radeon R3 videokártya. Nem az előző telepítésnél is alapból knyitott firefox 90%-ig húzta a cpu-t, most, hogy újratelepítettem win mellé és firefox nyitva 20-25%. Csinálom majd megint egy teljes merevlemez formázást és kíváncsi leszek. Jelenleg a League of Legends játék érdekel még Playonlinux alatt mert ott max 20-25 FPS-em volt medium settingsel pedig Windows 10 alatt 55-60FPS-em van HIGH-on. Most megnézem az hogyan fut majd.
2016. ápr. 30. 12:23
 7/7 Alain Delon ***** válasza:
Ez tényleg érdekes, mert nálam az openSUSE-n a Firefox perpillanat 0-1%on mozog. 20 GB /root, ~125GB /home, 4GB swap.
2016. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!