Nem kockázatos crackelt programot használni?
Hogyan buknának le? A tört és a legális példány működése, végterméke ugyanaz, nem látsz benne különbséget.
Ha valaki felrak mondjuk Youtube-ra egy Vegas-szal készített videót, senki nem fog (nem is tud) utánajárni hogy neki legális példánya van-e.
Magánszemélyeket nem is "zaklatnak" ilyesmivel, cégeknek, iskoláknak, és egyéb hivatalosan működő intézményeknek kell legális programokkal rendelkezniük, és őket ellenőrizhetik.
Amúgy is megvan a kockázata, mert a bizonytalan helyről származó programokban bármilyen nem kívánt tartalom is lehet.
Egyébként (általában) "sokadik senki" magánszemélyekkel a kutya nem foglalkozik, lebukni viszont bármikor lehet. A gond inkább akkor van, ha valaki üzletszerűen használ ilyen -mondjuk ki- lopott programot. Például egy hivatásos fotós mondjuk ne használjon nem jogtiszta Photoshop-ot, mert akár a NAV is ellenőrizhet (még az operációs rendszer jogtisztaságát is, ha vállalkozóként hivatalosan használ valaki számítógépet).
Hogy mi jár érte? Szerencsére nincs ilyen tapasztalatom, de mondjuk egy Corel, egy Photoshop és lehetne folytatni, nem öt fillér. A lopás pedig lopás, akár a boltban követi el valaki, vagy akár csak jogtalanul használja valakinek a termékét.
Köszi a válaszokat!
#3: Engem ez a veszély nem fenyeget, free programokat használok, csak semmi illegál. :D De próbáltam már próbaidős programokat, személy szerint volt, amikor jobban is bevált az ingyenes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!