Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan telepitsek fel windows...

Hogyan telepitsek fel windows 10 melle a legegyszerubben LINUX-t?

Figyelt kérdés

van a ntb ban egy 19GB patriciom,arra mehetne,hogyan telepitsem fel hogy ne ronstam el a boot beallitasokat....egyszer regen probalkoztam es elegge szivatott az hogy feltelepites utan nem jott fel a windows csak sok ideg utan jott ujra elo. Hogyan keruljem el ez?

wubi installert haszaltam akkor.


2016. jan. 28. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Wubi az már nem támogatott(ha jól emlékszem a régi 10-es Uborka van).Először mond meg hogy melyik disztró.Amúgy abból a 19GB-ból 1GB-ot vegyél ki 1GB SWAP-et,18GB EXT4 /,majd ezután GRUB konfigurálása amit általában a telepítő megtesz.
2016. jan. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt a fajtat hasznaltam csak akkor meg talan 11-12... volt


[link]

2016. jan. 28. 16:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Kiírsz egy hivatalos oldalról telepített lemezképet lehetőleg pendrivera. Windows alatt van pár progi amivel ki tudod írni, pl. Rufus. Miután végzett a kiírással, újraindítod a géped, és bootolsz USB-ről. Ha van bootmenü, kiválasztod onnan mielőtt indulna a Win, ha nincs, BIOS-ban átállítod a bootsorrendet.


A telepítőbe a particionálás az, ahol elidőzöl hosszabb ideig, tehát... a partíció ahova megy az Ubi, ext4 lesz, csatolási ponthoz pedig "/", idézőjelek nélkül persze. Swap vagy annyi mint amennyi RAM van, vagy a kétszerese annak, de ha van 4 GB, vagy annál több, ki is hagyhatod. Ezután csak az adataidat írod be, és mehet az install.


Reboot után a GRUB fogad, ahonnan kiválasztod, Ubuntu induljon, vagy Win 10.

2016. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
*hivatalos oldalról letöltött
2016. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!