64 bites processzor esetén, de 1 GB memóriával, a 32 vagy a 64 bites Linux célszerűbb?
Nyilván 64bites processzorhoz 64bites oprendszer.
Nem a memória a fő mérvadó. Ahhoz a swap partíciót kell nézni. Bár én 4GB-tot használok és mellette 4GB swap-ot, és azt kell hogy mondjam, eddig max 200MB-tot tolt bele. :) Mármint a swap-ba
Linuxiában a 32 bit szerencsére már nagyon másodrendű polgárnak számít. Egyre több disztró kivonja a forgalomból teljesen, vagy csak kritikus hibákat javít. Csak akkor rakj fel olyat, ha a procid nem tud 64 biteset. A RAM itt nem sokat számít, hiszen tök mindegy, hogy alapjáratban az 1 gigából 100 mega vagy 110 mega lesz használatban.
Megjegyzés: 64 bites disztró alatt 32 bites programot futtatni lehet, szokás, jól működik, és fog a jövőben is.
32 bites rendszer van fent most is Linuxból, Elementary.
Ubuntuból próbáltam 32 és 64 bites rendszert is (1 GB swappal), de akkora különbséget nem éreztem. De már csak megszokásból is 32 bites rendszert tettem fel utolján.
Maradjon ez, vagy megérné újratelepíteni egy 64 bites Linuxra?
Van olyan alkalmazásod aminek szükséges a 64 bites architektúra ? Ha nincs akkor felesleges , a 64 bites nem lesz gyorsabb , csak akkor ha legalább 4 g memóriád van.
Nekem asztali gépben most pont annyi van , tavaly amikor még csak 2 g-al használtam 64 bites Debiant telepítettem , de csak azért mert az opera , viber stb nem működött 32 bites rendszereken.
Aha, letölteni letölti, telepítésnél már kidob... na mindegy. :D
12.16 körül van a legfrissebb verzió 32 bitre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!