Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Elég ha ráírom egy dvd-re a...

Elég ha ráírom egy dvd-re a windows7-et?

Figyelt kérdés

Még soha nem is írtam dvdre és nem is telepítettem újra a gépem...

De ha ráírom egy dvd-re akkor az már elég hogy rátegyek/újrategyek egy gépet?



2015. nov. 21. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti telepítőlemezről készült CD-kép fájlt (ISO) kell felírni a lemezre.


Író programban a cd-kép felírás lehetőséget kell választani.

2015. nov. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagyis elég ráírni az iso fájlt a dvd-re és akkor már alkalmas a feladatára?
2015. nov. 21. 12:18
 3/6 redghost ***** válasza:

Ha Windows-ot akarsz írni lemezre akkor lemezképfájlt (ISO-t) kell készíteni ahogy azt az előző válaszoló írta.

Ha ez meg van akkor az ISO-t be mountolod virtuális meghajtóba, majd íróprogiban a "lemezmásolát" kell kiválasztani.Ezután kiválasztod a forrást (source) ami a virtuális meghajtóban lévő ISO,majd a célt ami a fizikai meghajtó (DVD-RAM meghajtó) amiben benne van az üres lemez.Klikk a lemezmásolásra és már kezdi is az írást.

2015. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

> Vagyis elég ráírni az iso fájlt a dvd-re és akkor már alkalmas a feladatára?


Igen, de nem adat lemezként, a fájlt rámásolva, hanem a "képfájl lemezre írása" opcióval.


A mountolás és lemezmásolás is működhet de szerintem felesleges bonyolítás. Hamár van DVD író progi, amiben van lemezmásolás, abban van akkor képfájl írási opció is.

2015. nov. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!! Hasznosak voltak!

De a bootolás (ami elvileg ide tartozik) az mit akar jelenteni?(Ezt viszont úgy kérném leírni aki totál nem ért a géphez)

2015. nov. 21. 13:45
 6/6 redghost ***** válasza:

A boot-olás azt jelenti, hogy:

amikor te berakod a Windows telepítő lemezt akkor a gép induláskor megkérdezi tőled hogy esetleg nem akarod elindítani a Windows telepítését lemezről.Persze ez csak akkor fog megtörténni ha a lemez rendesen van megírva kb úgy ahogy fentebb említettem, és a bios-ba ben van állítva,hogy az első ezköz amiről induljon a Windows az a DVD-RAM meghajtó.

2015. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!