Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux disztró lenne...

Melyik Linux disztró lenne nekem való (szempontok lent)?

Figyelt kérdés

Valami olyasmi kéne amit csak egyszer kell telepíteni , és teljesen stabil , biztonságos , nem baj ha elvaultak a csomagok. Lehetőleg ne buzeráljon az OS frissítésekkel. Egy elvault firefoxban (vagy más régi böngészőben) , elavult szövegszerkesztőben és egy elvault zenelejátszóban és képnézegetőben kimerülnek az igényeim.


Mindezekből következik , hogy nem szeretem , ha egy OS giccses , csicsás , minden előre van telepítve , és pláne ha burjánzik a bugoktól , és mivel 512 m rammal kell gazdálkodnom a nagy erőforrásigény is kiesett.

Az ubuntu , mint , redhat , fedora szóba se jöhetnek nálam.

Egyik sem tetszik , meg egyébként se elégségesek az erőforrások hozzájuk.


Debiant próbáltam , tetszik hogy stabil , de túl erőforrásigényes , nekem semmi szükségem nincsen annyi csomagra mint amennyi debianra van. És sajnos nem tetszik az apt csomagkezelés és hogy deb csomagokat kell használni mindenhez. Sajna egyik debian , redhat alapú se az én világom.


Arch-ot is próbáltam , tetszett a telepítője , de nálam maga a disztró nem esélyes , mert rolling és én nem akarok frissíteni.



Gentoo , linux from scratchig meg nem ér el a tudásom.


Milyen atomstabil alacsony erőforrásigényű disztrók vannak még ?



2015. nov. 8. 14:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az LXLE, meg a Puppy Linux gyenge gépeken is gond nélkül megy (Főleg a Puppy)


LXLE az Lubuntu-n alapul.

Puppy pedig semmilyen Linuxon sem alapul, egyéni rendszer

2016. máj. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Csxeba ***** válasza:

Debian stable, nem tudom, miről beszélsz erőforrás-igény címén. Tedd fel DE nélkül, aztán szedd le rá a minimál LXDE-t és húzd fel a szeretett csomagjaidat. Teljesen minimalisztikus lesz ősi Firefoxszal (bocsánat, Iceweasel).

Betonstabil és LXDE-vel sztem 400M RAM alatt megúszod (közvetlenül boot után)

2016. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!