Hogyan lehet a hibás linuxot le formatálni a hdd-ről?
Ugyanúgy végigcsinálod a telepítést, mint mikor fölraktad. A telepítőből tudod formázni, vagy akár újra is partícionálhatod (szerintem az utóbbi a tiszta sor). Ha van a lemezen értékes adat, azt még előtte, live-módban megnézheted, menthető-e. Attól, hogy a rendszer nem jön be, még lehet, hogy eléred őket.
Bár egy mai hdd nemigen megy tönkre egy áramszünettől, telepítés előtt érdemes ellenőrizni az épségét. Nem emlékszem, hogy ezt a telepítő automatikusan megteszi-e, de ha nem, biztosan lehet kérni.
És ha szépen beállítottad már az Ubuntut úgy, ahogy szeretnéd, feltelepítetted azokat a programokat, amiket használni szeretnél stb., akkor érdemes készíteni egy egyéni Ubuntus telepítőlemezt, hogy egy újabb telepítéskor ne kelljen vacakolni a beállításokkal, ill. más gépeken live üzemmódban használhasd a saját programjaidat. Erre itt találsz segítséget
Szeretem a zöld pacsit, ha hasznos tippet adtam, kérlek értékeld! :)
Köszönöm a válaszokat,
a megoldás ,hdd formázása usb dokkoló használatával,kiveszem a lemezt berakom a dokkolóba és egy másik számítógéppel leformatálom,utánna visszarakom és lehet rá újat telepíteni.
Ezzel nem érdemes foglalkozni, kernel panic, legegyszerűbb az újratelepítés.
Amúgy van Ubuntu CD-d? Vagy miért CD-ről indítást állítasz be?
Először én csinálnék egy memóriatesztet. (Csak mert sok időm van, és szeretném tudni, hogy rendben van-e. Az egyik fényképen ott látható a menüben.)
Ne vegyél ki semmit a gépből, jelenlegi információnk alapján jó helyen van az ott.
lépések:
1. ha még nincs, készíts egy másik gépen telepítő DVD-t (ha van DVD olvasód a gépeden, vagy készíts telepítő pendrive-ot (egyenértékű).
2. bekapcsolós után rögtön nyomogasd azt a gombot, amivel a BIOS-ba be tudsz lépni, vagy ha van olyan opció, hogy egyszeri alkalomra kiválaszd a BOOT meghajtót, akkor azt. Ha pár másodpercen belül nem kap erre vonatkozó utasítást a gép, akkor a BIOS-ban beállított alapértelmezés szerint folytatja a műveletet.
3. Helyezd be a DVD-t a meghajtóba, vagy a pendrive-ot a helyére.
4. A megfelelő meghajtót válaszd ki a BOOT-hoz. Amennyiben BIOS-ban állítottad be, akkor elment, kilép, és telepítés után újraindításkor (amikor már kiveszed a DVD-t is) visszaállítod BOOT-nak a HDD-t, hogy arról induljon. BOOT menü esetén csak egyszeri alkalomra is ki lehet választani a kívánt meghajtót, így nem kell visszaállítani.
Ha jól csináltad a DVD/pendrive Ubuntu telepítőt, elvileg működnie kellene. Ha nem működik, próbáld ki egy másik gépen, lehet, hogy rosszul csináltad a telepítőt.
Ha elindul:
Először is válaszd ki a menüből a lemezellenőrzést. Ezzel leellenőrzöd, hogy a telepítő hibátlan-e. Ha hibátlan, ÉS nincs menteni való dokumentum a vinyódon, akkor válaszd ki a telepítést, ha van, akkor indítsd el live üzemmódban, és valamire mentsd el az adatokat, ha sikerül, majd ha kész vagy, innen indítsd el a telepítést.
Ha nagyon régi géped van, és nem kezeli a BIOS eleve CD/DVD-t, és USB-ről sem lehet bootolni, akkor indokolt a meghajtó kivétele, és egy másik gépbe betéve vagy arra csatlakoztatva rátelepíteni az Ubuntut. Így is lehetséges.
(Mindez nem az Ubuntu bénasága, a Windows sokkal jobban megszívatna.)
Sikerült?
CD-re már nem fér fel az Ubuntu, ha igen, akkor gond van, DVD-ről lehet szó.
Két okból nem láthatta a DVD-t:
1. rosszul csináltad telepítésre szánt lemezt
2. nincs beállítva, hogy DVD-ről bootoljon a számítógép, de ezt az előző válaszomban megírtam, most csak kiemelem.
Alapból van a BIOS-ban egy beállított BOOT sorrend, és ha ott előbb van a HDD, mint a DVD, akkor előbb a HDD-n keresi a rendszert. Mivel talált ott egyet, azon rugózik, de mivel hibás, kiakad és nem is megy tovább.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!