Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet megnyitni XML fájlt?

Hogyan lehet megnyitni XML fájlt?

Figyelt kérdés
Próbáltam Total Commander-el is de nem sikerül, folyton az Internet Explorert hozza be ahol mindenféle szimbólum jön be. Hogyan nyithatnám meg?

2015. szept. 1. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Az Internet Explorerrel sikeresen megnyitottad az XML-t. A leírásodból úgy tűnik, hogy még nem is láttál XML-t belülről?
2015. szept. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
Jegyzettömbbel, a TC nézőkéjével bele tudsz nézni, de ezzel vélhetőleg még nem sokra mégy. Az a program kéne, amelyik létrehozta, vagy amelyikhez tartozik. Az XML egy általános célú leírónyelv, bármit jelenthet.
2015. szept. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valóban nem láttam még XML fájlt. Azért lenne szükségem hogy kibontsam mert a tartalmát ki kellene nyomtatnom és nem hiszem hogy az az összevisszaság kell nekem.
2015. szept. 2. 17:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég nehéz innen a távolból segíteni, de hátha sikerül a nyomtatásig eljutni.

Az XML egy szövegfájl. A tartalma strukturált. Jellegzetessége, amit a hozzá nem értő is észrevehet, hogy minden sorában a lentebb látható XML mintában szereplő < és > karakterek szerepelnek.

Mivel szövegfájl, megnyitható szövegszerkesztőkkel - jegyzettömbbel is-, illetve a Windows alapértelmezésben az Internet Explorer eszközt rendeli. Lehet, hogy számodra utóbbi érthetetlen, de fogadd el ezt a helyzetet!

Ha valamilyen a lentebbi példához hasonlót látsz, akkor hidd el, hogy nagy valószínűséggel egy XML fájl tartalmát látod, és nyugodtan nyomtasd ki. Ha kétségeid vannak, akkor szerintem kérj személyes segítséget informatikustól!


XML példa:

----------

<LELTAR>

<KONYV>

<CIMLAPKEP>Fuszalak.bmp</CIMLAPKEP>

<CIM>Fűszálak</CIM>

<SZERZO>Walt Whitman</SZERZO>

<KOTES>keménykötés</KOTES>

<OLDALSZAM>462</OLDALSZAM>

<AR>775 Ft</AR>

</KONYV>

<KONYV>

<CIMLAPKEP>Legenda.bmp</CIMLAPKEP>

<CIM>Az Álmos völgy legendája</CIM>

<SZERZO>Washington Irving</SZERZO>

<KOTES>olcsó kiadás papírkötés</KOTES>

<OLDALSZAM>98</OLDALSZAM>

<AR>295 Ft</AR>

</KONYV>

</LELTAR>

2015. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. szept. 3. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!