Miért van tele ENTER-ekkel a TXT fájlom?
A TXT formátum tradícionálisan "kézzel formázott", részben mert így szokta meg mindenki, részben meg praktikus okokból: sok szerkesztő nem tördeli automaatikusan a sorokat, és egy dokumentumot nehéz lenne úgy olvasni, hogy midnen sornál jobbra kell görgetni.
Az enterek eltávolítása segíthet, de amúgy nincs mit tenni, bele kell törődni, hogy ez ilyen formátum.
Szokás szerint elkéstem a hosszas fogalmazgatás miatt, de ha már ennyit küzdöttem, beküldöm...
Hogy azt miből szűrted le, hogy az a program pakolja tele sortörésekkel a szöveget, amellyel megnyitod, nem firtatom, de én inkább arra vetek, hogy egyszerűen tévedsz, és már eleve benne vannak, ennek alapján válaszolok.
Szerintem a fenti hozzászólásokból még nem derült ki a számodra, hogy mivel könnyíthetnél az életeden. Ha már OpenOfficet, Wordöt használsz, barátkozz meg a reguláris kifejezésekkel. A pontosabb információkat természetesen az adott program súgójából keresheted majd ki, de nagy vonalakban arról van szó, hogy a Csere műveletet nemcsak közönséges-, hanem vezérlőkarakterek esetén is végre tudod hajtani. Ehhez a csereablakban be kell jelölnöd a reguláris kifejezések használatának opcióját -- ehhez vélhetőleg le kell nyitnod egy „Egyéb beállítások”, „Több beállítás” vagy efféle lehetőséget. A keresősorba beírod a súgóból kikeresett kódot, a cseresorba meg mondjuk egy szóközt, és leokézod az ablakot. Ilyenkor a Csere nem szövegszerűen értelmezi a keresősor karaktereit, hanem a kód speciális jelentése szerint. LibreOfficeban (az OpenOffice valószínűleg ugyanígy csinálja) például a következőképpen tüntetheted el a fölösleges sortöréseket:
Kijelölöd az egy bekezdésnek szánt szövegrészt.
Szerkesztés → Keresés és csere... (Ctrl+H)
A megjelenő ablakban lenyitod az „Egyéb beállítások” nyilat.
Beikszeled a „Reguláris kifejezés” checkboxot.
A „Keresett szöveg” ablakba beírsz egy dollárjelet, ebben a programban ez a sortörés kódja.
A „Csere erre” ablakba beírsz egy szóközt.
Megnyomod a „Mindet cseréli” gombot.
Mivel a program a bekezdés végére is beszúrt egy fölösleges szóközt, ezt eltávolítod.
A beállítások megmaradnak a program futásának idejére, tehát a többi bekezdés formázása már kevesebb babrálással jár:
Kijelölés → Ctr+H → „Mindet cseréli” → Utolsó szóköz eltávolítása
A .TXT-szövegedet is előkészítheted egy Jegyzettömbnél alkalmasabb egyszerűszöveg-szerkesztővel, lehet, hogy ezt kényelmesebbnek találod. Geanyben például kijelölés után:
Keresés → Csere (Ctrl+H) → „Reguláris kifejezések használata” checkbox be → „Keresés” ablakba: \n → „Csere erre” ablakba: szóköz → „A kijelölésben” gomb megnyomása → Utolsó szóköz eltávolítása.
Mint láthatod, a módszer ebben az esetben is ugyanaz, de a program más kódot értelmez sortörésként. Ezek a kódok tehát programról-programra eltérhetnek, ezért kell utánanézned a súgóban. A sikeresen átalakított szöveg már a másik programba is a kívánt tördeléssel jelenik meg.
>arczom amikor erre már nincs arczom
lehet hogy valami számítástechnikai oldalra kellett volna egyből kiírnom a kérdést
na akkor sorban
Ez a probléma nem jelentkezett XP alatt.
Notepadnek van ez a "hosszú sorok tördelése" funkciója, na most nekem mintha ezt már megnyitásnál megcsinálná előre ezekkel az enterekkel, pontosan illeszkedve az adott ablakhoz, csak így hiába veszem ki a jelölést, nem történik semmi.
Egyesével egyértelműen nem fogom törölgetni, erre 3-400 oldalas könyveknél egyszerűen nincs lehetőség. A program konkrétan ENTER-eket szúr be, és nem sortöréseket, sajnos. Csere ugyanígy nem jöhetsz szóba, hiszen ezzel eltávolítanám azokat is, amelyekre meg szükségem lenne. A bekezdésenkénti kijelölés eddig a legjobb, de még mindig nem a legalkalmasabb ilyen hosszú szövegfájloknál.
Nincs valami patch downgrade, vagy ilyesmi, amivel meg tudnám nézni, mit kell átalakítani, vagy esetleg valaki talált már rá megoldást valahol?
Kedves kérdező!
Tabaki itt izmozott neked hosszú sorokon keresztül, hogy szájadba rágja, hogy mi miért van és hogyan tudod javítani. Legalább annyit tegyél meg a világ üdvösségéért, hogy próbálod értelmezni, elfogadni, belátni, belenyugodni, megoldani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!