Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki segítsen sürgősen...

Valaki segítsen sürgősen bekaptam egy vírust amit az avast sem tud kiírtani?

Figyelt kérdés
EGy registry fájlban bújik meg a vírus ami autómatikusan indul és azt nem lehet kikapcsolni és ha megpróbálom megnyitni a mappát, akkor néhány másodpercre bezáródik az explorer (mármint az az explorer ami azért felel, hogy lássak valamit az asztalon) majd megnyitódik. A vírusírtó nem tudta kiírtani, pontosabban meg sem találta.

2015. júl. 5. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nekem van 1 jó módszerem, regedit a neve. keresőbe ird be ott lehet hozzá férni (hkey-Local meg machien )sokféle szarokhoz amik elindulnak. Ha nem akkor format c .
2015. júl. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
mármint úgy értettem, hogy a registry abban a mapában bújik meg amit ha megpróbálok megnyitni kinyírja az explorer-t
2015. júl. 5. 17:48
 3/12 A kérdező kommentje:
ja sé az a vírus neve, hogy system.exe *32 és a leírása AutoIt v3 script és amióta ez a vírus felment a gépre azóta ez a program is örökké megy RegSvcs.exe *32 aminek a leírása Microsoft .NET Services Installation Utility
2015. júl. 5. 17:51
 4/12 anonim ***** válasza:

Csökkentett módban,

[link]

[link]

kikapcsolt rendszer-visszaállítás mellett

[link]

[link]

sem tudod törölni?


Ha nem, akkor próbáld meg Live CD-s/USB-s Linux alatt törölni (Linux Mint, Ubuntu vagy variánsai - Xubuntu, Lubuntu,...), és/vagy rendszerinduláskor induló vírusirtóval eliminálni:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

2015. júl. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Csökkentett mód + Autoruns

[link]

Itt kitudod szedni az automatikusan induló folyamatokból.

És csökkentett módban törölni is tudod ha meg keresed.

2015. júl. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
második neked az első és a második microsoftos linkcsomagnál is a második linkek nekem nem jönnek be :D de köszi majd minj próbálkouzom ezzel az autorunsal
2015. júl. 5. 18:03
 7/12 anonim ***** válasza:

"neked az első és a második microsoftos linkcsomagnál is a második linkek nekem nem jönnek be"

Az első link a csökkentett mód beállítása Windows7 alatt, a második a csökkentett mód beállítása WindowsXP alatt. A 3. link a rendszer-visszaállítás kikapcsolása Windows7 alatt, a 4. a rendszer-visszaállítás kikapcsolása WindowsXP alatt.


Tehát egy-egy feladat egy-egy verziójú rendszer esetében - az összesen négy.

2015. júl. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

szerinted miért mondtam hogy linkcsomatg -.-" nem azért mert koptatni akarom a gombokat így is elég kopottak :D

na nagynehezn sikerült kitörölni csökkentet módban de nem a hklm-ben hanem a hkcu-ben volt és amúgy megnéztem hogy amit én az ikon miatt registry fájlnak néztem valójában egy nagyon amatőr vbs fájl volt mert szabadon tudtam szerkeszteni de ki is töröltem köszi a segítséget :)

2015. júl. 5. 18:21
 9/12 A kérdező kommentje:
egyébként a linknél azt írja hogy a weboldal átirányítása körbeért
2015. júl. 5. 18:22
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"szerinted miért mondtam hogy linkcsomatg"

Mivel nem írtad le milyen rendszered van, ezért kellett mind a két rendszerben bemutatni a két - mind a kettő szükséges - metódust.


"nem azért mert koptatni akarom a gombokat"

Én sem csak viccből linkelem be - körülbelül naponta! - az utólagos vírusirtáshoz szükséges lépéseket. Vírust tartalmazó rendszerből indítva a kártevőirtást kisebb az esélye a sikeres irtásnak, mivel egyes vírusok képesek megvédeni önmagukat.

2015. júl. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!