Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » El tudja nekem valaki magyaráz...

El tudja nekem valaki magyarázni a "Send/Return" lényegét, hogy ez konkrétan mi, miben különbözik az "Inserttől", és hogy Ableton live 9-ben hogyan működik?

Figyelt kérdés
Nekem annyi kb lejött, hogy ha a konkrét audio sávra dobom rá az effektet (pl. reverb vagy delay effektet), akkor csak azt a sávot effektelem be, ha a master sávra dobom rá, akkor az összes audio sávot beeffekteli, de ezt a Send/Return dolgot nem értem. Azt tudom, hogy vannak ilyen ún. Return sávok, amiket az jobb egér gomb/"insert return track"-al lehet beilleszteni, de hogy ez pontosan mi és hogyan működik az Abletonban azt nem értem.

#Delay #Ableton live 9 #Send/return #Audio effekt
2015. máj. 31. 13:02
 1/5 A kérdező kommentje:

Na, végül is rájöttem egy angol nyelv tutorial videoból a válaszra, ezért leírom ide, hátha másnak is problémája lesz vele :)


Send/return Effekt:


A „Return csorna“ az Abletonban (és más Daw-okban is) egy külön csatorna, ami beékelődik a master és az audio sáv közé. Ez egy külön sáv, amire audio sávok jeleket tudnak küldeni, a jel erősségét a „send“ szabályozóval lehet állítani. A Return sávra beillesztett effekt (pl. Reverb/delay stb) annyira lesz erős, amennyire a send szabályzóval ezt engedem. (A Send session viewban egy potméter, arrangement view-ban a hangerő alatti bal oldali kis téglalap,

a send betűjele (A-B-C stb) megegyezik a return csatorna betűjelével).


A Send/return Effect előnye, hogy úgy csinálok effektelt hangot, hogy a száraz jelem megmarad, azt nem módosítom, nem torzítom el.


Abletonban gyárilag van alapból 2 db Return csatorna, (A) Reverb és (B) Delay, ezekhez képest plusz újat a jobb egér klikk „insert return track“ –el lehet létrehozni.


Aranyszabály, hogy a Return Csatornán a Dry/wet szabályzót 100 %-ra kell állítani!


Instert effekttől beszélünk - szemben a Send/return Efekt-el -, ha az effektet (pl. Reverb/delay) közvetlenül az audio sávra kötöm be (húzom rá)

2015. jún. 1. 02:37
 2/5 anonim válasza:
Köszönjük!
2015. jún. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak nem Neked is fejfájást okozott a kérdés? ;)
2015. jún. 29. 01:28
 4/5 anonim válasza:
Á, én még ott nem járok, de mostmár aktivan belekezdek a daw szoftverek használatába és minden információ jól jön.
2015. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most fedezem fel ezt a témát. Addig tiszta, hogy ez a csatorna erre van. Az már nem, hogy miután létrehoztam, hogyan kötöm ezt egy adott sávhoz/hanghoz? Mert hiába húzom rá a reverbet a csatornára, nem csinál semmit.
2016. ápr. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!